Skip to main content

Przezwyciężanie problemów z erekcją za pomocą prezerwatywy - Sztywne działanie pomimo gumy

Problemy z erekcją podczas używania prezerwatyw są powszechne i mogą mieć różne przyczyny. Według badania przeprowadzonego w 2013 roku przez Crosby et al., 25% mężczyzn stwierdziło, że doświadczyło problemów z erekcją podczas zakładania prezerwatywy. Nie musi to być jednak związane z zaburzeniami erekcji. Często rolę odgrywają czynniki psychologiczne.

Stosowanie prezerwatyw może wywoływać stres i presję. Myśli takie jak "Mam nadzieję, że tym razem się uda" lub "Ostatnim razem poszło nie tak" tworzą napiętą sytuację, która utrudnia erekcję. Wstyd lub obawa, że penis może być zbyt mały dla prezerwatywy lub partnerki, również mogą nasilać problemy z erekcją.

Istnieją jednak również przyczyny czysto fizyczne: Zakładanie ciasno przylegającej prezerwatywy wywiera nacisk na penisa i może prowadzić do upośledzenia przepływu krwi. Może to prowadzić do problemów z erekcją, szczególnie w przypadku prezerwatyw, które nie są idealnie dopasowane. Odpowiedni rozmiar prezerwatywy ma zatem również kluczowe znaczenie dla beztroskiego i bezpiecznego seksu.

Wskazówki dotyczące stabilnej erekcji z prezerwatywą

1. zwróć uwagę na rozmiar prezerwatywy

Zbyt ciasna lub zbyt szeroka prezerwatywa może utrudniać erekcję. Zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar prezerwatywy, co nie tylko zwiększy doznania i przyjemność, ale także zapewni większe bezpieczeństwo, ponieważ na przykład odpowiednia prezerwatywa nie zsunie się.

Określ rozmiar prezerwatywy już teraz

2. zmniejszyć podniecenie

Postaraj się przyjąć zrelaksowane i spokojne podejście do używania prezerwatyw. Unikaj myśli o wydajności i zamiast tego skoncentruj się na chwili i erotycznym nastroju.

3. użyj pierścienia na penisa

Pierścienie na penisa, np. wykonane z miękkiego silikonu, mogą pomóc ustabilizować erekcję poprzez zmniejszenie odpływu krwi. Należy jednak używać ich ostrożnie i tylko przez krótki czas.

4. stymulujące lubrykanty

Lubrykanty z łagodnymi składnikami wzmacniającymi erekcję lub stymulującymi, takimi jak L-arginina lub mentol, mogą być korzystne w niektórych przypadkach. Upewnij się, że nie ma żadnych niezgodności i że żel jest zatwierdzony do stosowania z prezerwatywami. Aby żel był skuteczny, musi zostać nałożony na prezerwatywę, tj. na penisa przed założeniem prezerwatywy.

5 Wystarczające pobudzenie

Poświęć wystarczająco dużo czasu na stymulację i pobudzenie. Pozbądź się stresu i rozpraszających myśli, oddychaj głęboko i skoncentruj się na przyjemności. Możesz również zwiększyć swoje libido i potencję za pomocą kilku suplementów diety, takich jak nasz suplement MISTER SIZE.

Więcej wskazówek, jak zwiększyć potencję

6. rób przerwy

Rób krótkie przerwy i zmieniaj pozycje lub czynności. Krótka przerwa może odciążyć organizm.

7. prawidłowe stosowanie

Nałóż prezerwatywę na penisa w stanie wzwodu. Nieprawidłowe użycie może osłabić erekcję.

Załóż prezerwatywę prawidłowo

8. Kobieta również musi być wystarczająco nawilżona

Jeśli prezerwatywa nie zsunie się wystarczająco podczas penetracji, erekcja może również się załamać. Jeśli na przykład partnerka cierpi na suchość pochwy, stosunek seksualny może być dla niej nie tylko niewygodny, ale może również wpływać na jej własną stabilność. Smary, oleje i kremy mogą zaatakować prezerwatywę, dlatego nie należy ich używać jako środków wspomagających lub zastępujących osobiste lubrykanty. Dlatego należy używać wyłącznie odpowiednich lubrykantów, na przykład lubrykantów na bazie wody, takich jak MISTER SIZE Bio Lubricant, które nadają się również do stosowania z prezerwatywami.

9. Unikaj rozpraszania uwagi

Myśli odwracające uwagę od podniecenia mogą sprzyjać problemom z erekcją. Staraj się skupić na chwili obecnej. Przyczyną może być stres zewnętrzny, na przykład związany z pracą lub rodziną.

10. Komunikacja z partnerem

Otwarta rozmowa z partnerką na temat obaw lub niepewności związanych ze stosowaniem prezerwatyw może sprawić, że sytuacja będzie bardziej relaksująca. Mów otwarcie o swoich obawach, problemach i lękach, aby oboje partnerzy mogli lepiej reagować na siebie nawzajem.

11. Wystarczająca praktyka - masturbacja z prezerwatywą

Praktyka czyni mistrza i dotyczy to również prezerwatyw. Na przykład, możesz używać prezerwatywy od czasu do czasu podczas masturbacji. W ten sposób możesz ćwiczyć z wyprzedzeniem i przyzwyczaić się do uczucia seksu z prezerwatywą. Do czasu uprawiania seksu przyzwyczaisz się do prezerwatywy i nie będziesz mieć więcej problemów.

12. Profesjonalna pomoc

Jeśli problemy z erekcją utrzymują się, badanie lekarskie może być przydatne, aby wykluczyć przyczyny organiczne, takie jak zwapnienie naczyń krwionośnych, zaburzenia hormonalne lub problemy nerwowe. Jeśli wszystkie wskazówki okażą się bezużyteczne, terapia par lub poradnictwo seksualne mogą być również przydatne w celu rozwiązania ewentualnych blokad psychologicznych. Zasadniczo przyczyny zaburzeń erekcji nie muszą mieć nic wspólnego z prezerwatywami:

Inne przyczyny zaburzeń erekcji

Wnioski

Tak długo, jak nie istnieją żadne fizyczne przyczyny, przy odpowiednim podejściu, odrobinie cierpliwości i relaksu, odpowiednim rozmiarze prezerwatywy i odrobinie praktyki, można z łatwością opanować używanie prezerwatyw bez problemów z uzyskaniem erekcji. Seks z prezerwatywą oznacza przyjemny i bezpieczny stosunek.

Jeśli nadal nie masz pewności co do rozmiaru prezerwatywy, w MISTER SIZE oferujemy również odpowiednie narzędzia pomiarowe, takie jak nasz Condom Sizer, naszą aplikację pomiarową lub małe opakowania po 3 prezerwatywy do testowania bez ryzyka, dopóki nie znajdziesz odpowiedniego rozmiaru.

Kup odpowiednie prezerwatywy już teraz

Mister Size
Więcej artykułów

Seks po raz pierwszy: Wskazówki i informacje, aby był piękny

Przeczytaj teraz

Czym jest wskaźnik Pearla i dlaczego prezerwatywy są dobre!

Przeczytaj teraz

Prawidłowe przechowywanie prezerwatyw

Przeczytaj teraz