Skip to main content

Uprawianie seksu po raz pierwszy: Porady i informacje, które sprawią, że będzie pięknie

Czy masz chłopaka lub dziewczynę i wkrótce mógłbyś mieć swój pierwszy raz, czy po prostu chcesz dowiedzieć się więcej? Wtedy najlepsze wskazówki i informacje o tym, co warto przemyśleć i na co zwrócić uwagę, znajdziesz w tym artykule.

Czy naprawdę jesteś gotowy na swój pierwszy raz?

Zdecydowanie powinieneś zadać sobie i jej to pytanie, zanim cokolwiek się stanie!

Nie ma presji!

Nigdy nie powinieneś robić czegoś lub zlecać komuś zrobienie czegoś, czego nie chcesz lub na co nie jesteś gotowy. To całkowicie OK, jeśli nie jesteś gotowy na seks.

Poświęć tyle czasu, ile potrzebujesz, nawet jeśli masz wrażenie, że wszyscy twoi przyjaciele już uprawiali seks. Im mniejszą presję na siebie nałożysz, tym większa szansa, że twój pierwszy seks z kimś będzie miłym i przyjemnym doświadczeniem.

Jaki jest średni wiek uprawiania pierwszego seksu w Niemczech?

Średnio większość nastolatków w Niemczech ma swój pierwszy raz w wieku 17,2 lat. U dziewcząt przypada on na 17,0 lat, a u chłopców nieco później - na 17,4 lat. Ciekawostką jest, że w ostatnich latach wzrasta średni wiek uprawiania seksu po raz pierwszy. W 1998 roku 29% 15-letnich dziewcząt i 10% 14-letnich chłopców przeżyło już swój pierwszy raz.

Średni wiek dziewcząt mających swój pierwszy raz w Niemczech

Poniżej znajdziecie krótką listę według wieku dziewczyn i procentowo ile z nich uprawiało już seks:

 • Dziewczyny w wieku 14 lat: Około 2 do 4%
 • Dziewczęta w wieku 15 lat: Około 9 do 13%
 • Dziewczęta w wieku 16 lat: Około 26 do 35
 • Dziewczęta w wieku 17 lat: Około 37 do 69%

31 do 63% dziewcząt uprawia seks po raz pierwszy w wieku 18 lat lub później.

Średni wiek chłopców uprawiających seks po raz pierwszy w Niemczech

Poniżej znajdziecie krótką listę według wieku chłopców i procentowo ile z nich uprawiało już seks:

 • Chłopcy na 14: Około 3 do 6%
 • Chłopcy w wieku 15 lat: Około 10 do 21%
 • Chłopcy w wieku 16 lat: Około 35 do 37%
 • Chłopcy w wieku 17 lat: Około 59 do 64%

36 do 41% chłopców uprawia seks po raz pierwszy w wieku 18 lat lub później.

Jak przygotować się do pierwszego kontaktu seksualnego

Aby twój pierwszy raz uprawiając seks z kimś był jak najbardziej przyjemny, oto kilka rzeczy, które powinieneś zrobić wcześniej.

Rozmowa na temat antykoncepcji

Rozmowa o antykoncepcji przed uprawianiem seksu jest niezwykle ważna, ponieważ chcesz zapobiec ciąży i chorobom przenoszonym drogą płciową.

Bardzo wyraźnie zaznaczaj, która metoda antykoncepcyjna jest stosowana u kobiet, a która u mężczyzn.

Rozmowy o chorobach przenoszonych drogą płciową

To pytanie jest szczególnie ważne, jeśli twój partner uprawiał wcześniej seks. Zapytaj, czy były używane prezerwatywy. Jeśli nie, należy zapytać, czy partnerka została po tym przebadana pod kątem STI.

Jeśli tak nie jest, zdecydowanie powinieneś użyć prezerwatywy!

Wybór rozmiaru prezerwatywy i kupowanie prezerwatyw

Niezależnie od tego, czy Twój partner uprawiał wcześniej seks, czy nie, zalecamy, aby zawsze używać prezerwatywy o odpowiednim rozmiarze. To ochroni cię przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i ciążą, a jeśli jesteś chłopcem, pomoże ci również wytrzymać dłużej i mieć więcej zabawy.

Dodatkowo odpowiedni rozmiar prezerwatywy uchroni Cię również przed jej zsunięciem się lub pęknięciem.

Uchroni Cię również przed partnerami, którzy okłamali Cię w sprawie innych metod antykoncepcyjnych lub chorób przenoszonych drogą płciową.

Znajdź swój idealny rozmiar prezerwatywy w 4 prostych krokach

Prawidłowe stosowanie prezerwatyw

Kiedy już znajdziesz odpowiedni rozmiar prezerwatywy, musisz jej właściwie używać.

Dowiedz się jak prawidłowo założyć prezerwatywę tutaj.

Jeśli się z tym zapoznasz, będziesz mógł szybciej go założyć i przejść do części zabawowej.

Opcjonalnie: Wybierz i kup lubrykant

Lube może pomóc dziewczynom, jeśli nie są wystarczająco mokre z powodu nerwowości lub ogólnie i w rezultacie nie czują się dobrze. Lepiej też będą się czuli chłopcy, jeśli wszystko będzie dobrze płynęło.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o lubrykantach.

Jeśli jesteś gejem (lub inaczej) i chcesz spróbować analu po raz pierwszy, lubrykant jest szczególnie ważny. Poza tym jest jeszcze kilka rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę, aby seks analny był naprawdę dobry.

Przeczytaj tutaj, aby dowiedzieć się jak działa seks analny za pierwszym razem.

Jak działa pierwszy raz?

Wprowadzić po raz pierwszy

Pewnie już się przytulaliście, całowaliście, a może nawet pieściliście i odkrywaliście rękami nawzajem swoje ciała. A może już figlarnie siłowaliście się ze sobą. W ten sam sposób można zainicjować seks po raz pierwszy. Gdy już zaczniecie pieszczoty, możecie wodzić dłońmi pod ubraniem partnera.

Rozbieranie i gra wstępna

Zacznij od górnej części ciała i rozbieraj się kawałek po kawałku. Możecie to zrobić sami lub może każdy z osobna, jeśli czuje się dobrze. Pomiędzy nimi można się całować, przytulać i rozmawiać.

Podczas gry wstępnej możecie całować, pieścić i masować wzajemnie swoje ciała. Może uda się też włożyć penisa do ust lub polizać pochwę. Dozwolone jest wszystko, co czuje się dobrze i na co oboje się zgadzacie.

Będziesz wiedzieć, że twoje ciało jest gotowe na więcej, gdy twoja pochwa jest mokra lub twój penis jest twardy. Oba te przypadki powinny mieć miejsce, zanim przejdziesz dalej.

Zakładanie prezerwatywy

Ona jest mokra, on twardy, a Ty chcesz zrobić kolejny krok? Potem czas na wyciągnięcie prezerwatywy i założenie jej przed pójściem dalej.

Penetracja i więcej

Następnie chłopak może położyć się na dziewczynie lub dziewczyna na chłopaku podczas lub przed wprowadzeniem penisa do pochwy. Nie spiesz się tutaj i pogłębiaj krok po kroku, aby wszystko miało czas na dostosowanie się do nowej sytuacji.

Następnie możesz poruszać biodrami tak, aby penis poruszał się w głąb i na zewnątrz. Mogą to być większe lub mniejsze ruchy. Szczególnie dla dziewczyn może być przyjemniej, jeśli chłopak pozostanie głęboko i będzie ocierał się o pochwę i łechtaczkę swoją kością łonową.

A potem?

Tymczasem należy rozmawiać ze sobą i koordynować działania. Używaj słów i zwrotów takich jak:

 • To dobrze.
 • Kontynuuj w ten sposób.
 • Firma
 • Delikatnie
 • Szybciej
 • Wolniejsze
 • Głębiej
 • Nie tak głęboko
 • Spróbuj tak...

Zwrócenie uwagi na ciało drugiej osoby również pomaga. Czy wygląda i czuje się tak, jak ona lub on lubi? To kontynuuj. Nie jesteś pewien? Następnie zapytaj.

Szczególnie ważne jest, by sprawić, by druga osoba czuła się dobrze, by czuła się bezpieczna, kochana i doceniana.

Tuż przed orgazmem prawdopodobnie poczujesz jakieś mrowienie w częściach intymnych. Podczas orgazmu czasami mięśnie bardzo się napinają lub zaczynają drżeć. Wszystko to jest całkiem normalne.

Jeśli jedna osoba ma orgazm przed drugą, druga może kontynuować również za pomocą ust i palców.

I nie przejmuj się, jeśli faktycznie nie wychodzi, im częściej uprawiacie seks, tym bardziej "normalnie" i lepiej.

"Nie" i "Nie chcę tego" są zawsze opcją.

Niezależnie od tego, czy jest to twój pierwszy raz uprawiania seksu, czy setny, najważniejszą podstawową zasadą jest zawsze to, że ZAWSZE możesz zmienić zdanie.

"Nie", to zawsze jakaś opcja.

"Nie chcę tego (już)", to zawsze jakaś opcja.

Dotyczy to zarówno dziewcząt, jak i chłopców, NIGDY nie powinno się robić lub mieć czegoś zrobionego wbrew swojej woli, niezależnie od tego, jak bardzo lubi się drugą osobę.

Ludzie, którzy nie akceptują "nie", "nie chcę tego (już)" lub innych sposobów mówienia o tym, albo próbują namawiać, nie powinni uprawiać seksu!

Jak naprawdę wygląda seks po raz pierwszy i jakie są jego odczucia?

Seks po raz pierwszy może być fajerwerkiem emocji. Może być niesamowicie dziwnie, nieznanie, ale też bardzo miło i przyjemnie. Ważne jest, aby zawsze słuchać swojego ciała i poświęcać mu wystarczająco dużo czasu.

Czy pierwszy raz boli?

To, czy pierwszy raz boli, to zupełnie inna sprawa. Niektóre osoby odczuwają lekki ból, inne nie.

Aby wszystko poszło jak najsprawniej, należy zawsze upewnić się, że pochwa jest ładna i wilgotna. Jeśli nie jest jeszcze mokra, można przedłużyć nieco grę wstępną lub użyć jakiegoś lubrykantu na bazie wody.

Seks analny również powinien być bezbolesny. Szczególnie tutaj należy użyć dużo smaru.

W żadnym wypadku nie należy używać olejków lub tłustych lubrykantów, ponieważ mogą one rozpuścić prezerwatywę i doprowadzić do infekcji.

Pierwszy raz może być naprawdę dziwny

Wszystko, co związane z seksem, może być zajebiście dziwne przez pierwsze kilka razy. Jeśli ty i twój partner jesteście niedoświadczeni, ruchy będą czuć się nieznane i nienaturalne.

Może się zdarzyć, że nie będziecie mogli zacząć, bo oboje jesteście zbyt zdenerwowani. To również jest zupełnie normalne.

Odczucia, których doświadczasz, mogą być też początkowo trudne do skategoryzowania, a nawet nieco nieprzyjemne. Zawsze ważne jest, aby słuchać swojego ciała i jego sygnałów.

Jeśli coś cię boli lub nie podoba ci się, ty i twój partner zawsze możecie spróbować czegoś innego, przestać lub zrobić sobie przerwę.

Przy okazji, tylko dlatego, że może to być tak dziwne, śmiech i rozmowa o tym może pomóc zmniejszyć nerwowość i niepokój i upewnić się, że masz dobry czas, nawet jeśli może nie działać bardzo dobrze.

Nieznane zapachy, smaki, kształty i kolory

Edukacja seksualna w szkole oszukała nas wszystkich. Żadna wagina nie pachnie tak samo, nie wygląda tak samo ani nie smakuje tak samo i to samo dotyczy penisa.

Wiele wagin ma dłuższe wewnętrzne wargi sromowe, podobnie jak niektórzy mężczyźni mają dłuższe napletki. Niektóre waginy lub penisy będą miały silniejszy zapach lub smak niż inne.

I to wszystko jest całkiem normalne.

Jak się czuje seks?

Ponieważ pochwa i odbyt są pokryte błoną śluzową, możesz przejechać językiem lub palcem po wewnętrznej stronie policzka. To jest właśnie to, co czuje się w seksie.

Seks nie jest taki jak w pornosach

Szalone pozycje, wkładanie penisa do ust aż po podstawę, uprawianie seksu godzinami bez przerwy, anal bez przygotowania. Wszystko to często można zobaczyć w porno.

Rzeczywistość jest BARDZO różna. Wiele pozycji w filmach porno może być ładnych dla filmu, ale nie jest wygodnych dla kobiet czy mężczyzn i nie daje dobrego samopoczucia.

Również wiele innych rzeczy, takich jak seks analny, wymaga wielu przygotowań, praktyki i przede wszystkim lubrykantu, aby zapobiec urazom i bólowi.

Przy prawdziwym seksie więcej się mówi, zwykle stosuje się tylko kilka pozycji, czasem jest śmiech, a czasem po prostu nie bardzo wychodzi lub bardzo szybko się kończy. Seks nie jest i nie powinien być sportem wyczynowym, ale czymś pięknym i przyjemnym dla wszystkich zaangażowanych.

12 szybkich porad i informacji na temat seksu po raz pierwszy

 1. Używaj języka, warg i rąk (bez zębów), pochwa i penis są bardzo wrażliwe.
 2. Jeśli nie wiesz, co robisz lub co powinieneś zrobić, użyj ust lub rąk
 3. Miej w pobliżu ręcznik lub chusteczki higieniczne.
 4. Twój partner może drżeć, kiedy przychodzi.
 5. Po oddaniu moczu należy udać się do toalety, aby uniknąć infekcji
 6. Możesz przyjść wcześniej niż myślisz
 7. Możesz nie przyjść za pierwszym razem (nawet jeśli jesteś chłopcem)
 8. Śmiech jest dozwolony
 9. Rozmowa i mówienie jak ci się podoba, co ci się podoba lub nie podoba jest ważne
 10. Nie jest jeszcze wystarczająco twardy lub mokry? A może szybko przyszedłeś? Usta i palce pomagają
 11. Tylko bardzo niewiele kobiet ma orgazm przez samą penetrację
 12. Miej pod ręką wodę lub inny napój na wypadek, gdybyś był spragniony.

Wniosek: uprawianie seksu po raz pierwszy

Pierwszy raz, gdy uprawiasz seks ze swoim partnerem, może być bardzo dziwny, nieznany, może nawet trochę przerażający. Przy odpowiednim przygotowaniu, wystarczającej ilości czasu i cierpliwości, uprawianie seksu z kimś po raz pierwszy może być nadal wspaniałym doświadczeniem.

Jeśli chcesz mieć spełnione życie miłosne, musisz zrozumieć jedną rzecz: Dobry seks nie musi być idealny. Przeczytaj teraz artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Mister Size
Więcej artykułów

Prawidłowe zakładanie prezerwatywy - jak to robić, aby nie było to denerwujące

Przeczytaj teraz

Przyjaźń+, mingles, otwarty związek i poligamia - o co chodzi we współczesnych modelach związków?

Przeczytaj teraz

Nieważne jak duży czy mały - kocham swojego penisa

Przeczytaj teraz