Skip to main content

Alternatywy dla smarów - Jaki jest najlepszy zamiennik?

Jedna łyżka stołowa oliwy z oliwek może być bardziej szkodliwa dla prezerwatywy niż 18 litrów wpompowanego do niej powietrza. Dowiedz się, dlaczego tak jest i które popularne lubrykanty lepiej zostawić w kuchni.

Lubrykant - co zrobić, jeśli w danym momencie nie jest dostępny?

Na bazie silikonu, wody, rozgrzewające, mrowiące lub organiczne - obecnie istnieje szeroka gama żeli lubrykacyjnych. Niezależnie od tego, czy chodzi o względy medyczne, czy o dodatkową dawkę przyjemności, każdy znajdzie coś dla siebie.

Ale co się dzieje, gdy zbyt późno zdajesz sobie sprawę, że dobrze wypróbowana tubka jest już pusta? Przyjrzeliśmy się bliżej popularnym domowym środkom zaradczym i alternatywom, aby znaleźć najlepszy zamiennik.

To zależy od rodzaju uprawianego seksu

Doustny, dopochwowy, analny, z prezerwatywą lub bez: te czynniki wpływają na to, czy dany środek może być stosowany jako substytut.

Pokarmy takie jak miód są popularną alternatywą lubrykantu dla satysfakcji oralnej. Wystarczy rozprowadzić go na pożądanych częściach ciała, a słodki smak dosłownie zachęca do oddania się przyjemności. Pocałunki i pieszczoty stają się zupełnie nową przygodą miłosną dzięki złocistemu smakołykowi.

Miód może być zazwyczaj stosowany na zewnętrzne okolice intymne zarówno mężczyzn, jak i kobiet bez żadnych problemów. Egipskie badania wykazały nawet, że mieszanka jogurtu i miodu może być skuteczna w walce z grzybicą pochwy.

Oczywiście nie można wykluczyć nietolerancji. Jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, lepiej jest użyć lubrykantu z aromatem, ponieważ został on opracowany specjalnie dla okolic intymnych.

Jeśli dochodzi również do penetracyjnego stosunku pochwowego, generalnie lepiej jest zostawić jedzenie w kuchni. Wynika to z faktu, że błony śluzowe często reagują bardzo wrażliwie na obce substancje.

Wrażliwa flora bakteryjna pochwy

Jednym z powodów jest to, że błony śluzowe pochwy silnie i nieprzewidywalnie reagują na zmiany pH. Wartość pH to miara opisująca względną kwasowość lub zasadowość roztworu.

Pochwa jest wrażliwym środowiskiem, które zależy od naturalnej równowagi mikroorganizmów i płynów. Zdrowe środowisko pochwy ma zwykle pH od 3,8 do 4,5, które jest lekko kwaśne.

Jeśli stosujesz domowe środki zaradcze, takie jak krem nawilżający lub różne olejki, które nie są dostosowane do kobiecej flory pochwy, mogą one zmienić pH i prowadzić do grzybów, podrażnień i infekcji. Składniki takie jak perfumy mogą również podrażniać okolice intymne i powodować silne pieczenie. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku olejków do masażu, które nie są wyraźnie oznaczone jako produkty 2 w 1.

Olej kokosowy jako alternatywa dla lubrykantu

Czysty olej kokosowy jest wyjątkiem: jest nie tylko dobrze tolerowany, ale może być również stosowany do pielęgnacji intymnej. Podobnie jak miód, olej kokosowy działa jako naturalny środek przeciw grzybicy pochwy.

Olej kokosowy może być również stosowany do pielęgnacji okolic odbytu. Jest więc praktycznym substytutem lubrykantu podczas stosunku waginalnego lub analnego. Należy jednak pamiętać, że smarowanie zużywa się szybciej niż w przypadku prawdziwego lubrykantu (analnego). Ponadto, olej kokosowy nigdy nie powinien być stosowany z prezerwatywami lateksowymi, ponieważ prezerwatywy stają się porowate z powodu tłuszczów i olejów.

To samo dotyczy smaru do dojenia: do dziś niektórzy ginekolodzy zalecają stosowanie oszczędnej ilości smaru do dojenia w okolicach intymnych w ramach pielęgnacji. Może on być zatem stosowany jako substytut lubrykantu. Jednak tłuszcz mleczny ma również bardzo wysoką zawartość tłuszczu, co może być bardzo szkodliwe dla prezerwatyw lateksowych.

Czy istnieją inne alternatywy lubrykantów do stosunku analnego?

Wystarczająca ilość lubrykantu jest niezbędna do odbycia stosunku analnego, ponieważ błony śluzowe w odbycie nie są w stanie wytworzyć tak dużej ilości wilgoci, jak błony śluzowe w pochwie. Suchy stosunek analny może powodować silny ból i podrażnienia u wszystkich zaangażowanych osób. W przeciwieństwie do niektórych filmów dla dorosłych, odrobina plwociny nie zaprowadzi cię daleko, ponieważ szybko wysycha i prawie nie zapewnia smarowania.

Tłuste substancje, takie jak olej sałatkowy i wazelina, również wyrządzają więcej szkody niż pożytku. Błony śluzowe odbytu są tak samo wrażliwe jak błony śluzowe pochwy i łatwo ulegają infekcjom.

Istnieje wiele lubrykantów, które zostały opracowane specjalnie do stosunków analnych. Zwykle mają one dłuższy i bardziej intensywny poślizg niż zwykłe lubrykanty. Zaleca się zatem odłożenie przygody analnej i wcześniejsze zaopatrzenie się w odpowiedni lubrykant.

Prezerwatywy - Dlaczego nie mogę używać domowych środków, takich jak olej kokosowy, tłuszcz do dojenia lub balsam?

Zgodnie z normą ISO 4074 prezerwatywa musi być w stanie pomieścić 18 litrów powietrza bez rozerwania. Odrobina kremu lub oleju nie zaszkodzi, prawda?

Niestety nie! Tłuste lub oleiste substancje, takie jak olej kokosowy, oliwa z oliwek, wazelina i środki nawilżające, w rzeczywistości wyrządzają wiele szkód. Aby zrozumieć, dlaczego te substancje są tak niebezpieczne dla prezerwatyw, należy najpierw zrozumieć, w jaki sposób prezerwatywa jest wytwarzana.

Zwykłe prezerwatywy, które nie zawierają lateksu, są wykonane z lateksu kauczuku naturalnego. Jest on wcześniej wulkanizowany. Oznacza to, że guma jest mieszana z niewielką ilością siarki pod ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Tworzy to mostki siarkowe, czyli wiele małych związków w materiale. Reakcja chemiczna sprawia, że materiał staje się miękki i elastyczny.

Niewulkanizowana guma miałaby upartą konsystencję, pękałaby na zimno i topiłaby się na gorąco. To sprawia, że zupełnie nie nadaje się jako materiał na opony samochodowe, rękawice do sprzątania czy prezerwatywy.

Jednak oleje mineralne i smary mogą atakować te chemiczne mostki siarkowe w gumie i osłabiać strukturę materiału. Wynika to również z faktu, że kauczuk naturalny silnie pęcznieje w olejach mineralnych i tłuszczach. Jeśli te mostki pękną, guma, a tym samym prezerwatywa, staje się porowata i dochodzi do drobnych uszkodzeń i mikropęknięć.

Nawiasem mówiąc, te mostki siarkowe z czasem zamieniają się w mostki tlenowe, które również uszkadzają gumę. Z tego powodu prezerwatywy nie wytrzymują wiecznie, ale zwykle tylko około 5 lat. Promieniowanie UV, wilgoć, powietrze i inne czynniki środowiskowe mogą jednak przyspieszyć ten proces, dlatego tak ważne jest prawidłowe przechowywanie prezerwatyw.

W związku z tym zalecamy stosowanie wyłącznie lubrykantu na bazie wody do prezerwatyw, a nie domowych środków zaradczych lub alternatywnych produktów.

Na co ogólnie należy zwrócić uwagę w przypadku żelu nawilżającego?

Lubrykanty są w rzeczywistości bardzo mało wymagające, ale są 3 punkty, które należy wziąć pod uwagę:

  1. Lubrykant może być używany w pożądanym celu, tj. jest bezpieczny dla zabawek lub prezerwatyw, jeśli to konieczne.
  2. Podobnie jak prezerwatywy, lubrykanty powinny być przechowywane w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu. Dobrym miejscem do ich przechowywania jest szafka lub szuflada przy łóżku.
  3. Data przydatności do użycia jeszcze nie upłynęła. Nie wszystkie żele nawilżające mają taką datę, ale jeśli ją mają, nie należy jej przekraczać.

Nie mam lubrykantu na bazie wody - czy mogę używać prezerwatyw z lubrykantem na bazie silikonu?

Niestety, w tym miejscu sprawy stają się podobnie chemiczne, ponieważ prezerwatywy są zwykle już wcześniej pokryte lubrykantem na bazie silikonu. Na przykład nasze prezerwatywy MISTER SIZE są pokryte wysokiej jakości, czystym olejem silikonowym (dimetikonem).

Problem: istnieją różne rodzaje oleju silikonowego. Jeśli używasz lubrykantu na bazie silikonu, olej silikonowy zawarty w lubrykancie może różnić się od tego w powłoce prezerwatywy.

W przypadku połączenia dwóch różnych olejów silikonowych zachodzi reakcja chemiczna, która może sprawić, że prezerwatywa stanie się porowata. Dlatego lubrykanty na bazie silikonu powinny być używane z prezerwatywami tylko wtedy, gdy ich kompatybilność z prezerwatywami lateksowymi jest wyraźnie oznaczona na opakowaniu.

Co z lubrykantami na bazie silikonu do zabawek erotycznych?

Lubrykant na bazie silikonu jest doskonałym produktem dodatkowym do szklanych lub plastikowych zabawek. Nie jest on jednak zalecany do zabawek silikonowych, ponieważ stały silikon zabawki i czysty olej silikonowy to dwa różne materiały. Gdy stały silikon wchodzi w kontakt z olejem silikonowym, zachodzi również reakcja chemiczna, która może zaatakować i uszkodzić stały silikon.

Dzieje się tak, ponieważ olej silikonowy jest rodzajem rozpuszczalnika dla stałego silikonu i czyni go kruchym. Dlatego też, jeśli używasz tylko lubrykantów na bazie wody do zabawek, jesteś po bezpiecznej stronie.

Wniosek: Lepiej wybrać odpowiedni lubrykant, niż później żałować.

Eksperymenty w łóżku: Zawsze możesz eksperymentować z pozycjami i praktykami seksualnymi, ale powinieneś być ostrożny, gdy używasz domowych środków jako lubrykantów. Kremy, oleje kuchenne i balsamy mogą sprawić, że skóra będzie aksamitnie miękka, ale mogą podrażniać błony śluzowe w okolicy intymnej i sprzyjać infekcjom.

Jeśli więc produkt nie został opracowany specjalnie dla narządów płciowych, lepiej trzymać go z dala od tego wrażliwego obszaru. Używanie prezerwatyw może być bardzo niebezpieczne: oleje i tłuszcze powodują pęcznienie naturalnej gumy lateksowej, co szybko zmniejsza jej bezpieczeństwo.

Lubrykanty są obecnie dostępne (prawie) wszędzie: w supermarketach, aptekach, drogeriach, na stacjach benzynowych i w sklepach internetowych. O ile irytujące jest, gdy musisz odłożyć gorący akt miłości z powodu brakującej lub pustej tubki, o tyle jeszcze bardziej irytujące jest siedzenie w gabinecie lekarskim z infekcją grzybiczą.

Organiczny żel nawilżający MISTER SIZE jako wszechstronny talent

Zwłaszcza dla osób, które chcą, aby było to bezpieczne i nieskomplikowane, wysokiej jakości lubrykant na bazie wody, taki jak MISTER SIZE Organic Lubricant, jest właściwym wyborem.

Może być używany z zabawkami i prezerwatywami bez żadnych problemów, a dzięki długotrwałemu nawilżeniu nadaje się również do stosunku analnego. W przeciwieństwie do wielu produktów zastępczych, nie ma żadnych drażniących składników, reakcji chemicznych ani zgodności materiałów, które należy wziąć pod uwagę - po prostu nałóż go i pozwól, aby zaczęła się mokra przyjemność!

Mister Size Bio Gleitgel

MISTER SIZE Organiczny żel lubrykacyjny

Odkryj teraz - Organiczny żel lubrykacyjny na bazie wody od Mister Size idealnie pasuje do prezerwatywy, tak jak prezerwatywa pasuje do Ciebie.

Mister Size
Więcej artykułów

Dobry seks nie musi być doskonały

Przeczytaj teraz

Pigułka - czy rzeczywiście równouprawnienie podczas seksu?

Przeczytaj teraz

Prezerwatywy i lubrykant: dzięki temu seks jest jak w zegarku

Przeczytaj teraz