Skip to main content

Właściwe przechowywanie prezerwatyw - O czym należy pamiętać przy przechowywaniu prezerwatyw

Prawidłowe przechowywanie prezerwatyw ma bezpośredni wpływ na ich trwałość i bezpieczeństwo, dlatego warto znać najważniejsze zasady ich przechowywania. Jeśli zastanawiasz się, co możesz zrobić źle podczas przechowywania prezerwatyw, odpowiedź brzmi: całkiem sporo!

W zasadzie jest to dość proste, wystarczy przechowywać prezerwatywy w ciemnym i chłodnym miejscu. Jednak już to daje pierwsze wskazówki, co może pójść nie tak przy prawidłowym przechowywaniu prezerwatyw. Po pierwsze, musisz upewnić się, że temperatura jest odpowiednia podczas ich przechowywania, a po drugie, nie powinny one znajdować się w bezpośrednim świetle słonecznym. Niezwykle wysokie temperatury, ale także wysokie ciśnienie czy ciągłe tarcie mogą uszkodzić prezerwatywę i sprawić, że stanie się ona porowata lub pozostawi w niej dziurę.

Czego więc należy unikać przy przechowywaniu prezerwatyw?

Jak opisano powyżej, wysokie temperatury, tarcie, bezpośrednie światło słoneczne lub wysokie ciśnienie spowodują uszkodzenie prezerwatywy i skrócą jej okres przydatności. Ostre lub spiczaste przedmioty nie powinny być również nigdy przechowywane razem z prezerwatywami. Należy unikać następujących typowych błędów magazynowych:

  • Nie przechowuj prezerwatyw w portfelu - są one narażone na nacisk, a często także na zwiększone tarcie.
  • Nie przechowuj prezerwatywy w torebce lub plecaku - tu również często istnieje niebezpieczeństwo zwiększonego tarcia lub ostrych przedmiotów, które mogą spowodować powstanie dziury.
  • Nie przechowuj prezerwatyw w samochodzie ani w schowku - jest to problem zwłaszcza w środku lata, ponieważ gdy samochód znajdzie się na słońcu, często jest o wiele za gorąco dla prezerwatyw.
  • Nie należy przechowywać prezerwatyw w bezpośrednim świetle słonecznym - nawet w tym miejscu, np. na parapecie, może się bardzo nagrzewać, zwłaszcza latem.
  • Zachowaj ostrożność w środku lata, gdy temperatura przekracza 30°C - Jeśli masz mieszkanie pod dachem, gdzie latem przez dłuższy czas robi się cieplej niż 30°C, powinieneś umieścić prezerwatywy w lodówce.

Bezpieczne przechowywanie prezerwatyw w domu

Najlepszym miejscem do przechowywania prezerwatyw w domu jest zazwyczaj szafka nocna obok łóżka. Tutaj prezerwatywy są zwykle przechowywane w chłodnym, ciemnym miejscu i są zawsze gotowe do ręki, kiedy ich potrzebujesz. Najlepszym miejscem do przechowywania prezerwatyw jest szuflada na szafce nocnej, ponieważ w zależności od modelu, bezpośrednio pod lampką nocną mogą się dość mocno nagrzewać, nie można ich też przechowywać w ciemnym miejscu.

Wyjątkiem jest wspomniana połowa lata, kiedy temperatury przez dłuższy czas utrzymują się powyżej 30°C, lepszym miejscem do ich przechowywania jest lodówka.

Jak zabezpieczyć prezerwatywy podczas podróży?

Jeśli chcesz zabrać prezerwatywy ze sobą na drogę lub w podróż, rozwiązanie polegające na zwykłym włożeniu ich do portfela lub wrzuceniu luzem do plecaka lub torebki, jak wspomniano powyżej, nie jest dobrym pomysłem. Ostre rzeczy, takie jak długopisy lub nawet klucze i tarcie między innymi przedmiotami mogą uszkodzić prezerwatywy, a wtedy po prostu nie masz bezpiecznej prezerwatywy pod ręką, gdy ma to znaczenie.

Co więc można zrobić, aby temu zapobiec? - Wystarczy zaopatrzyć się w małe, solidne metalowe lub plastikowe pudełko, w które można spakować zapas na drogę, a prezerwatywy będą doskonale chronione nawet w podróży. Teraz trzeba tylko zadbać o to, by nie były stale przechowywane w zbyt wysokiej temperaturze w szczycie lata.

Mister Size
Więcej artykułów

Zrób tego więcej - z fantazjami seksualnymi w swoim osobistym kinie.

Przeczytaj teraz

Jeden jak żaden - o co chodzi z różnymi kształtami penisa

Przeczytaj teraz

Czy ludzie uprawiają dziś mniej seksu?

Przeczytaj teraz