Skip to main content

Najczęściej zadawane pytania dotyczące prezerwatyw i rozmiarów prezerwatyw

Najczęściej zadawane pytania

Uzyskaj odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące prezerwatyw, rozmiaru prezerwatywy i MISTER SIZE jako odpowiedniej dla Ciebie prezerwatywy.

Mając wizję "Doskonałości w prezerwatywach", nasz kreatywny zespół w Vinergy nieustannie pracuje nad tym, aby prezerwatywy były jeszcze lepsze - jeszcze bardziej zmysłowe. Nasze twierdzenie: seks z prezerwatywą powinien być tak samo dobry jak bez! Zobowiązujemy się do tego każdego dnia. Po prawie 20 latach pasji i doświadczeń z prezerwatywami w odpowiednim rozmiarze, wprowadziliśmy więc na rynek Mister Size. MISTER SIZE to prezerwatywa, która wygląda jak prezerwatywa, która chroni jak prezerwatywa - ale podczas użytkowania w ogóle nie czuje się jej jak konwencjonalnej prezerwatywy. Dlaczego? Bo mężczyźni i kobiety nie czują prawie w ogóle nic. Ale nie tylko znikoma grubość jest zauważalnym zwiększeniem przyjemności: MISTER SIZE jest dostępny w siedmiu różnych rozmiarach - w końcu najlepszy kawałek każdego mężczyzny jest bardzo indywidualny.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach Mister Size? Wszystko można znaleźć tutaj

Tutaj możesz łatwo i wygodnie zmierzyć rozmiar swojej prezerwatywy za pomocą 3 różnych metod.

Bezpieczeństwo metod antykoncepcyjnych oblicza się według wskaźnika Pearla, ale żaden środek antykoncepcyjny nie jest w 100% bezpieczny. Prezerwatywy mają wskaźnik Pearla na poziomie 2-12, co oznacza, że na 100 kobiet, które używają prezerwatyw przez rok, od 2 do 12 zajdzie w ciążę. W większości przypadków ta wysoka liczba wynika z błędów aplikacji. Więcej o prawidłowym stosowaniu można dowiedzieć się w FAQ 18. Jednak jeśli chodzi o ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, takimi jak HIV, kiła, rzeżączka, zapalenie wątroby typu B i zapalenie wątroby typu C, prezerwatywa zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony.

Prezerwatywy to gumowe, cienkie osłonki i są używane podczas seksu w celu ochrony przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Należy je naciągnąć na wzwiedzionego penisa przed stosunkiem seksualnym i są jednym z niewielu środków antykoncepcyjnych dla mężczyzn poza sterylizacją.

Prezerwatywy nie mają właściwie żadnych skutków ubocznych. Jeśli jednak masz alergię na lateks, mogą one wywołać reakcję alergiczną. Około 2% ludzi cierpi na alergię na lateks, dlatego muszą oni używać prezerwatyw bezlateksowych.

Inne skutki uboczne, takie jak uduszenie, zsunięcie się lub utrata czucia, są zmniejszone lub całkowicie uniknięte, jeśli używasz prezerwatywy o odpowiednim rozmiarze.

Prawie połowa par (48%) stosuje pigułkę, druga połowa (47%) używa prezerwatyw. Wszystkie inne środki antykoncepcyjne stanowią jedynie niewielki odsetek. Oczywiście niektóre pary stosują kilka środków antykoncepcyjnych jednocześnie, np. prezerwatywę i pigułkę.

Większość mężczyzn używa prezerwatyw do antykoncepcji. Aby prezerwatywa naprawdę Cię chroniła, ważne jest, abyś wiedział, jak prawidłowo używać prezerwatywy i abyś używał prezerwatywy o odpowiednim rozmiarze. Oprócz ochrony przed ciążą, prezerwatywy chronią również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową w porównaniu z innymi środkami antykoncepcyjnymi.

Prezerwatywy podlegają ustawie o wyrobach medycznych i dlatego muszą posiadać certyfikat. Można to rozpoznać po znaku CE na opakowaniu. Aby prezerwatywa była naprawdę bezpieczna, powinna być idealnie dopasowana. Zbyt mała prezerwatywa może się łatwiej rozerwać, a zbyt duża jest bardziej prawdopodobna do zsunięcia.

Tak, każdy mężczyzna może używać prezerwatyw. Bez względu na rozmiar i kształt penisa, istnieje odpowiednia prezerwatywa, na przykład Mister Size, w 7 różnych rozmiarach od nominalnej szerokości 47 mm do obwodu 69 mm. Dodatkowo wszystkie prezerwatywy są rozciągliwe. Problemy z erekcją są często spowodowane tym, że prezerwatywy nie pasują. Dla osób uczulonych na lateks są prezerwatywy bezlateksowe, ale niestety jeszcze nie w tak wielu różnych rozmiarach.

Tak, ale trzeba umieć wpompować 18 litrów powietrza do prezerwatyw bez ich rozerwania. Mówi o tym europejska norma EN ISO 4074. Kluczowe jest jednak to, abyś wiedziała, jak je założyć i używać podczas stosunku seksualnego.

Tak, ponieważ podczas seksu oralnego nasienie może dostać się do organizmu przez usta i wywołać zakażenie HIV. Szczególnie cienkie prezerwatywy, takie jak Mister Size, nadają się również do seksu oralnego.

Jeśli erekcja słabnie po założeniu prezerwatywy, to zwykle dlatego, że mężczyzna boi się, że zrobi coś złego przy jej zakładaniu lub dlatego, że przy otwieraniu prezerwatywy nie jesteś tak bezpieczny, jak byś chciał. Szczególnie dotyka to młodych, niedoświadczonych mężczyzn. Pomaga najpierw samodzielne używanie prezerwatyw i ćwiczenie z nimi, nawet podczas masturbacji. Następnie, gdy już się z nimi zapoznasz, możesz samodzielnie używać prezerwatywy podczas stosunku seksualnego lub zlecić partnerowi założenie jej na siebie.

To się stało: Prezerwatywa pękła. Aby uniknąć niechcianej ciąży, istnieje możliwość zastosowania "pigułki porannej". Pigułkę morning-after przyjmuje się maksymalnie 48 do 72 godzin po wypadku z prezerwatywą. Jednak przyjmowanie powinno być w każdym przypadku omówione z ginekologiem lub farmaceutą, ponieważ ważne jest, aby być medycznie poinformowanym o skuteczności i skutkach ubocznych.

Jeśli prezerwatywy zawsze były dla Ciebie za duże, możesz spróbować Mister Size 47 lub 49. Prezerwatywy te mają nominalną szerokość 47 lub 49 mm, są więc mniejsze niż te 52-54 mm z drogerii.

Zasadniczo wszystkie lubrykanty na bazie wody nadają się do stosowania z prezerwatywami Mister Size. Ponadto zawsze należy sprawdzić na opakowaniu, czy producent zaleca stosowanie ich z prezerwatywami. Lubrykanty na bazie oleju, takie jak olej silikonowy, nie powinny być używane z prezerwatywami Mister Size, ponieważ atakują one lateks.

Wszystkie prezerwatywy, czy to cienko- czy grubościenne, podlegają tej samej europejskiej normie EN ISO 4074, która mówi na przykład, że trzeba być w stanie wpompować do prezerwatywy 18 litrów powietrza bez jej rozerwania. Oznacza to, że prezerwatywy cienkie i grube spełniają te same standardy bezpieczeństwa.

  1. Prezerwatywy powinny być zawsze przechowywane w chłodnym i suchym miejscu. Bezpośrednia ekspozycja na ciepło powoduje kruchość prezerwatyw. Ważne jest również, aby folia uszczelniająca była nieuszkodzona i aby nie została przekroczona data przydatności do spożycia.
  2. Podczas rozdzierania folii uszczelniającej nie należy używać przedmiotów o ostrych krawędziach, takich jak zęby lub paznokcie, aby nie uszkodzić prezerwatywy.
  3. Sprawdź, w którą stronę można rozwinąć prezerwatywę. Jeśli nie rozwija się, to znaczy, że został umieszczony na penisie niewłaściwą stroną. Jednak nasienie może już dotrzeć do prezerwatywy. Dlatego nie należy jej po prostu przekręcać, ale użyć nowej prezerwatywy!
  4. Przytrzymać zbiornik kciukiem i palcem wskazującym tak, aby nie było poduszki powietrznej. Odciągnij nieco napletek do tyłu i zroluj prezerwatywę całkowicie na sztywnego penisa ze zbiornika.
  5. I mała rada: zawsze miejcie w pobliżu prezerwatywy gotowe do użycia, abyście mogli zacząć od razu, bez konieczności ich szukania :-)

Tak! Prezerwatywy Mister Size są wegańskie. Prezerwatywy Mister Size nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, w procesie produkcji i wytwarzania nie użyto żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych, nie są testowane na zwierzętach.

Z reguły prezerwatywy powinny być przechowywane przez dłuższy czas tylko w temperaturze do 30°C. Nie należy również przechowywać prezerwatyw na stałe w bezpośrednim świetle słonecznym. Jednakże krótkotrwałe przechowywanie przez 3-4 dni w ekstremalnym upale do 40°C, na przykład podczas transportu pocztą, w samochodzie lub na stacji pakowania, jest możliwe bez żadnych problemów. Dlatego nawet latem możesz bez obaw zamówić prezerwatywy online lub zabrać je ze sobą w podróż.

Dowiedz się jeszcze więcej o prezerwatywach

7 verschiedene Kondomgrößen von Mister Size an Wäscheleine
Wiedza seksualna na temat prezerwatyw

Określenie właściwego rozmiaru prezerwatywy w 4 prostych krokach

Używanie odpowiedniego rozmiaru prezerwatywy jest ważne dla dobrej ochrony. Tutaj dowiesz się jak w 4 prostych krokach określić właściwy rozmiar.

Kondom Anwendung
Nasze wskazówki dotyczące prezerwatyw

Stosowanie prezerwatyw

O czym należy pamiętać przy stosowaniu prezerwatyw? Oto najważniejsze wskazówki przed użyciem prezerwatyw.

Mister Size Kondome in verschiedenen Größen
Wiedza seksualna na temat prezerwatyw

Prezerwatywy i rozmiary prezerwatyw: Odpowiedzi na wszystkie pytania

WSZYSTKO, o co mógłbyś zapytać o prezerwatywy i rozmiary prezerwatyw, jest odpowiedziane w tym poście. Kliknij teraz, aby przeczytać więcej.