Skip to main content

Prawidłowe zakładanie prezerwatywy: Jak zrobić to dobrze za pierwszym razem i jakie są największe błędy?

Prawidłowe założenie prezerwatywy jest najważniejszą, ale często też najbardziej irytującą częścią seksu, ponieważ zawsze jest ta głupia przerwa.

Ten przewodnik pomoże Ci w ciągu kilku sekund perfekcyjnie założyć prezerwatywę, rozpoznać problemy i uniknąć największych błędów.

Mamy dla Was również wskazówki, jak sprawić, by cała zabawa była jeszcze piękniejsza, a nawet bardzo erotyczna dla Was obojga.

Przeczytaj dokładnie instrukcje, a na pewno uda Ci się wykonać zadanie.

Prawidłowe zakładanie prezerwatywy - instrukcja krok po kroku

Dzięki tym 6 krokom Ty i Twój partner będziecie po bezpiecznej stronie, a zakładanie prezerwatywy stanie się dziecinnie proste. W tym przewodniku omówimy napletek w kroku 4. Jeśli jesteś obrzezany, możesz oczywiście pominąć ten krok.

1. Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w opakowaniu

Nawet jeśli zapoznałeś się z zamieszczonymi tu instrukcjami zakładania prezerwatywy, w razie wątpliwości zawsze możesz odwołać się do instrukcji zamieszczonej na opakowaniu prezerwatywy. Znajdziesz tam wszystkie informacje potrzebne do prawidłowego założenia prezerwatywy.

2. Rozerwanie opakowania prezerwatywy

Mając w ręku plastikowe opakowanie prezerwatywy, można je po prostu rozerwać ręcznie wzdłuż ząbkowanej strony. Jeśli w jednym kącie nie działa to tak dobrze, często pomaga przetestowanie innego kąta.

Bardzo ważne jest, aby do otwarcia opakowania nigdy nie używać nożyczek, noży, zębów ani innych ostrych lub spiczastych przedmiotów.

Możesz uszkodzić prezerwatywę, nie zdając sobie z tego sprawy.

3. Wyjmij prezerwatywę i trzymaj ją we właściwy sposób.

Po otwarciu opakowania można wyjąć prezerwatywę.

Zanim go wyjmiesz, upewnij się, że palce są czyste i wolne od spermy lub kropel rozkoszy.

Jeśli doszło do kontaktu z prezerwatywą, partnerka może zajść w ciążę pomimo jej założenia.

Aby sprawdzić, czy prezerwatywa jest trzymana we właściwy sposób, można ją chwycić za czubek i bardzo lekko pociągnąć za zewnętrzny pierścień prezerwatywy.

Jeśli pierścień zewnętrzny tworzy małą krawędź, to znaczy, że jest to właściwy kierunek. Jeśli masz ciągłą powierzchnię i nie możesz dalej ściągnąć pierścienia, to znaczy, że jest on w niewłaściwym kierunku.

4. Odciągnij napletek, jeśli go masz

Jeśli masz napletek, teraz czas odciągnąć go jedną ręką jak najdalej do tyłu. Twój partner może również pomóc Ci z jedną lub dwiema rękami. Pomoże Ci to również utrzymać erekcję i sprawi, że będzie to nieco przyjemniejsze.

5. Usiąść i przewrócić się

Już prawie! Teraz przytrzymaj prezerwatywę jak mały kapelusz na czubku penisa, trzymając ją za końcówkę. Najlepiej jest to zrobić za pomocą kciuka i palca wskazującego.

Upewnij się, że w końcówce nie ma powietrza, ponieważ może to zwiększyć ryzyko pęknięcia prezerwatywy po jej założeniu.

Gdy powietrze zostanie usunięte, a napletek ściągnięty, można rozwinąć prezerwatywę tak daleko, jak to możliwe. Powinien on obejmować cały trzon penisa, aż do podstawy.

6. Baw się dobrze

Prezerwatywa jest założona, powietrze jest usunięte z końcówki, a prezerwatywa jest szczelna? Wspaniale, oto jak prawidłowo używa się prezerwatywy. Teraz jesteście gotowi na wspaniałe chwile spędzone razem.

Jeśli nie wszystko pójdzie gładko, najlepiej zabrać ze sobą trochę lubrykantu. Będzie to nie tylko przyjemniejsze dla obojga, ale także ochroni prezerwatywę przed uszkodzeniem na skutek zbyt silnego tarcia.

O tym, które smary są szczególnie dobre, a które wcale nie są dobre, można przeczytać tutaj.

Najczęstsze problemy z zakładaniem prezerwatywy

Prezerwatywa została założona w niewłaściwy sposób

Jeśli prezerwatywa została przypadkowo założona w niewłaściwy sposób, należy zawsze używać nowej prezerwatywy, jeśli doszło już do kontaktu z czubkiem penisa.

Jest to ważne, ponieważ w przeciwnym razie na zewnętrznej stronie prezerwatywy mogą znajdować się krople nasienia, które mogą sprawić, że partnerka zajdzie w ciążę.

Prezerwatywa jest trudna do rozwinięcia lub rozwija się tylko częściowo

Jeśli prezerwatywa jest trudna do rozwinięcia, w ogóle się nie rozwija lub można ją rozwinąć tylko częściowo, istnieją dwie możliwe przyczyny:

1. założyłeś prezerwatywę w niewłaściwy sposób 2. masz niewłaściwy rozmiar prezerwatywy i próbujesz rozwinąć prezerwatywę, która jest za mała.

W pierwszym przypadku należy użyć nowej prezerwatywy, tak jak opisano powyżej. W przypadku 2. zalecamy sprawdzenie rozmiaru prezerwatywy najpóźniej przed następnym kontaktem seksualnym.

Używanie prezerwatywy w odpowiednim rozmiarze nie tylko ułatwia jej rozwijanie, ale także zwiększa bezpieczeństwo i poprawia samopoczucie podczas seksu.

Tutaj znajdziesz informacje i narzędzia, które pomogą Ci określić rozmiar prezerwatywy.

Erekcja znika po założeniu prezerwatywy

Jeśli zakładasz prezerwatywę, a wkrótce potem tracisz erekcję lub nie możesz jej utrzymać, może to być również oznaką, że prezerwatywa jest za mała.

Dlatego radzimy dokonać jednorazowego pomiaru.

Jeśli prezerwatywa jest za duża

Jeśli prezerwatywa jest za duża, może się łatwo zsunąć, nie być wystarczająco ciasna, a tym samym nie zapewniać ochrony przed niechcianą ciążą lub chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Dlatego zawsze należy upewnić się, że rozmiar prezerwatywy jest odpowiedni.

Niedopuszczalne błędy podczas zakładania prezerwatywy - błędy w stosowaniu, których należy unikać

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, należy za wszelką cenę unikać kilku rzeczy. Większość z tych rzeczy może wydawać się dla Ciebie oczywista, ale nie powinieneś o nich zapominać:

Stare i uszkodzone prezerwatywy

Prezerwatywy z przekroczonym terminem ważności, prezerwatywy wciśnięte do portfela lub pozostawione zbyt długo w wysokiej temperaturze itp. nie powinny znajdować się nad penisem, lecz w odpadach.

Przed założeniem prezerwatywy na penisa należy sprawdzić, czy opakowanie i prezerwatywa są nieuszkodzone. Jeśli w opakowaniu znajduje się jeszcze powietrze, które można wycisnąć, prezerwatywę należy również wyrzucić.

Olej do masażu i tłuste smary

Prezerwatywy nie znoszą smaru! W połączeniu z olejem, wazeliną, masłem itp. stają się one porowate i błyskawicznie się rozpuszczają.

Dlatego należy zachować ostrożność podczas masażu przed seksem, ponieważ zazwyczaj po jego zakończeniu na dłoniach i ciele nadal pozostaje olejek. To samo dotyczy sytuacji, w której na dłonie nałożono wcześniej balsam. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym przewodniku po środkach nawilżających i prezerwatywach!

Rozmiar prezerwatywy jest za mały lub za duży

Uprawianie seksu z prezerwatywą, która nie pasuje, może szybko przynieść odwrotny skutek. Nie jest dobrze dopasowana, można ją założyć tylko siłą, łatwiej pęka i jest mniej odczuwalna.

Nie mówiąc już o ryzyku chorób wenerycznych i niechcianej ciąży. Dlatego należy zawsze używać prezerwatywy o odpowiednim rozmiarze.

Początki bez doświadczenia

Jeśli nigdy wcześniej nie zakładałeś prezerwatywy, bardzo pomocne może być kilkukrotne przećwiczenie tego na sobie. Dzięki temu nabierzesz wprawy, co może Ci bardzo pomóc, gdy będzie to miało największe znaczenie.

Staniesz się nie tylko bardziej pewny siebie, ale także szybciej wykonasz swoją pracę i będziesz lepiej wyglądał.

W przeciwnym razie, jeśli partner jest bardziej doświadczony, może wykonać krycie za Ciebie.

Specjalne czynności, takie jak zakładanie prezerwatywy ustami, należy wykonywać tylko wtedy, gdy partner naprawdę wie, jak to robić i może to zrobić bez ryzyka dla ciebie.

Krople pożądania i spermy na prezerwatywie

Jeśli krople pożądania lub nasienia dostaną się na palce i dotkną zewnętrznej strony prezerwatywy, ochrona przestaje działać.

Dlatego ważne jest, aby mieć czyste ręce.

W razie wątpliwości należy krótko umyć ręce. A jeśli coś pójdzie nie tak, po prostu użyj nowej prezerwatywy.

Użycie prezerwatywy więcej niż raz

Po założeniu prezerwatywy na penisa należy się jej pozbyć. Nie ma znaczenia, czy doszło do wytrysku, czy nie.

Gdy prezerwatywa jest już otwarta, należy ją zużyć lub zutylizować.

Nieplanowany seks analny

Jeśli chcecie wejść tylnymi drzwiami, musicie być odpowiednio przygotowani, użyć odpowiedniej prezerwatywy i wystarczającej ilości środka nawilżającego.

W przeciwnym razie będzie to nie tylko bolesne i być może ostatnia tego typu przygoda - istnieje również duże ryzyko, że prezerwatywa pęknie na skutek tarcia.

A tego chcesz uniknąć za wszelką cenę. Dlatego dobrze się przygotuj, a potem przejdźmy do mrowienia.

Podsumowanie - prawidłowe zakładanie prezerwatyw

Szczególnie przy pierwszych kilku razach prawidłowe i szybkie założenie prezerwatywy może być trudne, co prawie zawsze prowadzi do małej przerwy.

Nie oznacza to jednak, że trzeba się tym przejmować. Zamiast tego możecie świadomie włączyć zakładanie prezerwatywy do gry wstępnej, traktując to jako wyjątkowy moment.

Na przykład partner może nałożyć go na dłoń lub usta i w ten sposób przygotować "ją" do seksu. W ten sposób możesz zamienić zabójcę pożądania w erotyczny rytuał, który jeszcze bardziej cię podnieci.

Na koniec chcielibyśmy doradzić, abyś poznał swój rozmiar prezerwatywy, aby zapewnić sobie optymalną ochronę i jak najwięcej przyjemności.

Mister Size
Więcej artykułów

Dobry seks nie musi być doskonały

Przeczytaj teraz

Pigułka - czy rzeczywiście równouprawnienie podczas seksu?

Przeczytaj teraz

Prezerwatywy i lubrykant: dzięki temu seks jest jak w zegarku

Przeczytaj teraz