Skip to main content

Prezerwatywa zastępuje pigułkę antykoncepcyjną jako środek antykoncepcyjny numer jeden w Niemczech

Czasy się zmieniają, nawet jeśli chodzi o antykoncepcję. Zgodnie z niedawną publikacją Federalnego Centrum Edukacji Zdrowotnej (BZgA ) z 16.11.2023 r., aktualne dane z reprezentatywnego powtórnego badania dotyczącego zachowań antykoncepcyjnych dorosłych w Niemczech w 2023 r. pokazują, że prezerwatywa zastąpiła pigułkę antykoncepcyjną jako preferowany środek antykoncepcyjny w Niemczech.

Pigułka traci popularność

Stosowanie pigułek antykoncepcyjnych spada. W 2023 r. tylko 38 procent respondentów nadal stosowało ten hormonalny środek antykoncepcyjny, w porównaniu do 55 procent w 2007 r. Główna zmiana znajduje odzwierciedlenie w fakcie, że prezerwatywa jest obecnie używana częściej niż pigułka antykoncepcyjna po raz pierwszy od 2007 r. (53 procent udziału). Ta zmiana w zachowaniach antykoncepcyjnych opiera się na coraz bardziej krytycznym podejściu do hormonalnych metod antykoncepcyjnych. Wszystkie inne metody antykoncepcji odgrywają rolę tylko dla niewielkiej części populacji.

Rosnąca krytyka antykoncepcji hormonalnej

Akceptacja hormonalnych metod antykoncepcyjnych spada. 61 procent kobiet i mężczyzn uważa, że antykoncepcja hormonalna ma negatywny wpływ na ich ciało i umysł. Dla porównania, tylko 48 procent zgodziło się z tym stwierdzeniem w 2018 roku. Ogólne odrzucenie pigułki lub antykoncepcji hormonalnej jest zgłaszane przez 15% kobiet stosujących antykoncepcję, w porównaniu do zaledwie 1% dwanaście lat temu.

Szczególnie uderzające jest krytyczne podejście młodych dorosłych do hormonów. Odsetek użytkowników pigułek wśród osób w wieku od 18 do 29 lat spadł z 72 do 46 procent w ciągu dwunastu lat. Jednocześnie 18 procent tej grupy wiekowej stosuje obecnie metody antykoncepcyjne, takie jak wkładka wewnątrzmaciczna, w porównaniu do 3 procent w 2011 roku.

Nacisk na tolerancję i niezawodność

Badanie pokazuje, że dla 39 procent aktywnych seksualnie dorosłych niezawodność i dla 30 procent łatwość użycia są decydującymi kryteriami przy wyborze metody antykoncepcyjnej. Dobra tolerancja staje się coraz ważniejsza dla 25%.

Koszty odgrywają rolę

Dla 19 procent wszystkich kobiet i mężczyzn koszt środka antykoncepcyjnego jest ważnym czynnikiem. Kobiety (30%), młodzi respondenci (34%) i osoby o niskich dochodach (39%) w szczególności potwierdzają znaczenie kosztów.

Dobrze poinformowani dzięki różnym źródłom

Respondenci czują się dobrze poinformowani: 94 procent osób w wieku od 18 do 49 lat uważa się za "bardzo dobrze" lub "dobrze" poinformowanych o swoich środkach antykoncepcyjnych. Porady ginekologiczne pozostają najważniejszym źródłem informacji dla kobiet (73 procent). Co ciekawe, strony internetowe są po raz pierwszy najczęściej wymienianym źródłem informacji dla mężczyzn. My w Mister Size również staramy się wnieść swój wkład w postaci naszego bloga o prezerwatywach, aby dostarczać jeszcze więcej i lepszych informacji na temat antykoncepcji i prezerwatyw.

Ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową

Ponieważ obecne dane niestety pokazują, że liczba chorób przenoszonych drogą płciową rośnie, zwiększone stosowanie prezerwatyw jest dobrym znakiem, aby odwrócić ten trend. W przeciwieństwie do pigułek antykoncepcyjnych, prezerwatywa zapewnia niezawodną ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i dlatego jest łatwo dostępnym, niezawodnym i niedrogim środkiem antykoncepcyjnym bez skutków ubocznych hormonów.

Podsumowanie

Krajobraz antykoncepcyjny w Niemczech zmienia się. Krytyczne podejście do hormonalnych metod antykoncepcji prowadzi do tego, że prezerwatywa zastępuje pigułkę jako środek antykoncepcyjny numer jeden. Tolerancja, niezawodność i łatwość użycia znajdują się w centrum wyboru środków antykoncepcyjnych. Możliwość uzyskania informacji przez Internet staje się coraz ważniejsza. Dzięki odpowiedniej prezerwatywie od Mister w indywidualnym rozmiarze, przyjemność i doznania również nie są zaniedbywane, więc prezerwatywy nie są ani zbyt ciasne, ani nie zsuwają się, a Ty możesz cieszyć się stosunkiem seksualnym bez żadnych obaw.

Określ swój rozmiar prezerwatywy już teraz

Kup prezerwatywy bezpośrednio

Mister Size
Więcej artykułów

Seks po raz pierwszy: Wskazówki i informacje, aby był piękny

Przeczytaj teraz

Czym jest wskaźnik Pearla i dlaczego prezerwatywy są dobre!

Przeczytaj teraz

Prawidłowe przechowywanie prezerwatyw

Przeczytaj teraz