Skip to main content

Stosowanie prezerwatyw - oficjalny przewodnik po Mister Size

O czym należy pamiętać przy stosowaniu prezerwatyw? Jak prawidłowo używać prezerwatywy? Dowiedz się więcej o stosowaniu prezerwatyw tutaj.

Zanim zaczniesz

Prezerwatywy od Mister Size są w zasadzie proste w użyciu i sprawiają przyjemność. Przy prawidłowym stosowaniu pomagają zapobiegać ciąży i przenoszeniu chorób przenoszonych drogą płciową. Aby uzyskać optymalną ochronę, powinieneś znać lub poznać odpowiedni dla siebie rozmiar prezerwatywy. Wszystkie instrukcje dotyczące stosowania prezerwatyw znajdziesz na końcu tego artykułu i oczywiście oficjalnie w każdym opakowaniu prezerwatyw.

Gdy już znajdziesz odpowiednią prezerwatywę, przyjrzyj się dokładnie indywidualnemu opakowaniu prezerwatywy i sprawdź, czy nie jest uszkodzona. Jeśli opakowanie jest ewidentnie uszkodzone, należy wyrzucić prezerwatywę. Dla bezpieczeństwa swojego i partnera używaj tylko nieuszkodzonych prezerwatyw.

Przed założeniem prezerwatywy powinieneś mieć pełną erekcję. Nie próbuj zakładać prezerwatywy na penisa, dopóki nie jest on twardy. Jeśli penis jest twardy, można założyć prezerwatywę, ale należy to zrobić zawsze przed pierwszym kontaktem z partnerką, ponieważ czasami przed orgazmem może wydostać się niewielka ilość spermy.

Instrukcje krok po kroku dotyczące aplikacji prezerwatywy

Założenie prezerwatywy jest bardzo proste. Jak prawidłowo założyć prezerwatywę opisaliśmy już szczegółowo w osobnym artykule na blogu.

Bezpośrednio do instrukcji

Po użyciu

Jak najszybciej po orgazmie, ale w każdym razie przed zwiotczeniem, należy wyciągnąć penisa z prezerwatywą całkowicie z partnerki. Aby być po bezpiecznej stronie, najlepiej trzymać prezerwatywę podczas wyciągania, aby zapobiec zsunięciu się prezerwatywy i ewentualnemu wyciekowi spermy.

Po użyciu prosimy nie wyrzucać do toalety zużytej prezerwatywy ani żadnego innego przedmiotu, który nie jest molo toaletowym. W przeciwnym razie Twoje odpływy mogą się w pewnym momencie zatkać, a nikt nie chce takich kłopotów po najlepszej rzeczy na świecie. Prezerwatywy należy zawsze wyrzucać do normalnych odpadów domowych.

Najważniejsze wskazówki przed użyciem prezerwatyw Mister Size

 1. Jeśli wymagany jest dodatkowy środek smarny, należy użyć środka smarnego na bazie wody.
 2. Nie należy używać lubrykantów na bazie oleju, takich jak wazelina, olej mineralny i krem do ciała, ponieważ mogą one osłabić prezerwatywę i spowodować późniejsze uszkodzenie produktu. Dotyczy to również niektórych leków stosowanych miejscowo (leki stosowane miejscowo, takie jak maści lub kremy), które są nakładane na penisa lub pochwę. W razie wątpliwości co do działania leków stosowanych w połączeniu z prezerwatywami, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
 3. Nie używaj prezerwatywy, jeśli materiał gumowy jest lepki lub kruchy lub jeśli indywidualne opakowanie jest ewidentnie uszkodzone.
 4. Zgłoś się do lekarza jak najszybciej lub przynajmniej w ciągu 72 godzin, jeśli prezerwatywa przecieka lub pęka podczas używania.
 5. Prezerwatywy są przeznaczone wyłącznie do jednorazowego użytku. Ponownie użyte prezerwatywy mogą zwiększyć ryzyko uszkodzenia i zakażenia.
 6. Przy prawidłowym stosowaniu za każdym razem, gdy uprawia się seks, prezerwatywy lateksowe pomagają zapobiegać ciąży i zmniejszają ryzyko przeniesienia HIV/AIDS oraz innych chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową.
 7. Żadna metoda antykoncepcyjna nie może zapewnić 100% ochrony przed ciążą lub przenoszeniem wirusa HIV i chorób przenoszonych drogą płciową. Jeśli podejrzewasz, że Ty lub Twój partner jesteście w ciąży lub zostaliście zakażeni, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.
 8. Produkt ten zawiera naturalny lateks, który może powodować reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Jeśli jesteś uczulony na produkty z naturalnego lateksu, przed użyciem skonsultuj się z lekarzem.
 9. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
 10. Przechowywać z dala od dzieci. Niebezpieczeństwo uduszenia przez nadmuchane lub pęknięte prezerwatywy.
 11. Stosowanie prezerwatyw podczas seksu oralnego zwiększa ryzyko zakrztuszenia się.
 12. Używanie dodatkowego lubrykantu podczas seksu analnego może zmniejszyć ryzyko uszkodzenia.
 13. Prezerwatywa to wyrób medyczny dla laików - dorosłych mężczyzn lub kobiet.
 14. Każdy poważny incydent związany z produktem musi być zgłoszony producentowi i właściwemu organowi państwa członkowskiego, w którym mieszka użytkownik i/lub pacjent.
 15. Prezerwatywy te spełniają międzynarodowe normy ISO 4074 / EN ISO 4074.

Czy coś jest jeszcze niejasne?

Czy masz jakieś pytania dotyczące używania prezerwatyw Mister Size? Zapraszamy do kontaktu z nami poprzez nasz formularz kontaktowy. Odpowiedzi na wiele pytań znajdziesz również w naszym FAQ.

Mister Size
Więcej artykułów

Prawidłowe zakładanie prezerwatywy - jak to robić, aby nie było to denerwujące

Przeczytaj teraz

Przyjaźń+, mingles, otwarty związek i poligamia - o co chodzi we współczesnych modelach związków?

Przeczytaj teraz

Nieważne jak duży czy mały - kocham swojego penisa

Przeczytaj teraz