Skip to main content

Czy są temperatury, które są niebezpieczne dla prezerwatyw?

Jak prezerwatywy znoszą ciepło i zimno? Co się stanie, jeśli prezerwatywy były przechowywane w zbyt wysokiej temperaturze latem lub w zbyt niskiej zimie? Dowiedz się wszystkich szczegółów na temat odpowiednich temperatur dla prezerwatyw w tym artykule.

Prezerwatywy w lecie

W zasadzie prezerwatywy powinny być przechowywane przez dłuższy czas tylko w temperaturze do maksymalnie 30°C. Oczywiście w szczycie lata może to być czasem wyzwaniem. Nie należy również przechowywać prezerwatyw przez dłuższy czas w bezpośrednim świetle słonecznym. Jednakże krótkotrwałe przechowywanie przez 3-4 dni w ekstremalnym upale do 40°C, na przykład podczas transportu pocztą, w samochodzie lub na stacji pakowania, jest możliwe bez żadnych problemów. Dlatego nawet latem możesz bez obaw zamówić prezerwatywy online lub zabrać je ze sobą w podróż. Jeśli jest dłuższa fala upałów i Twoje mieszkanie jest np. pod dachem i staje się bardziej inkubatorem, możesz też przechowywać prezerwatywy w lodówce, bo to im nie zaszkodzi.

Jeśli prezerwatywy są przechowywane zbyt długo w palącym słońcu lub w upale, lateks z czasem staje się coraz bardziej kruchy i może szybciej się rozerwać. Jeśli zostawiłeś prezerwatywy w schowku samochodu przez długi czas w lecie, lepiej nie używaj ich ponownie. Portfel lub torebka również nie są dobrym miejscem do przechowywania prezerwatyw, ponieważ latem często bardzo się nagrzewają.

Przy okazji: tabletka antykoncepcyjna ma również problem z temperaturą w lecie. Nie powinno się jej również przechowywać powyżej 30 stopni Celsjusza, w przeciwnym razie działanie tabletki jako środka antykoncepcyjnego może zostać utracone.

Prezerwatywy w zimie

Czy prezerwatywy tolerują mróz? Tak, mogą. Niskie temperatury, a nawet mróz nie szkodzą w żaden sposób prezerwatywom. Okres trwałości prezerwatyw nie jest ani negatywnie, ani pozytywnie zmieniany. Data ważności pozostaje ważna zgodnie z informacją na opakowaniu, nawet jeśli Twoje prezerwatywy są zamrożone przez kilka dni w zimie, bo np. zamówiłeś je przez internet.

Podsumowanie - jak należy przechowywać prezerwatywy?

Przechowuj prezerwatywy w chłodnym, suchym miejscu z dala od światła; opakowania prezerwatyw stanowią dobrą ochronę przed światłem. W normalnych temperaturach poniżej 30 stopni Celsjusza nie masz się czym martwić. Jeśli zapowiadana jest fala upałów i w Twoim domu przez dłuższy czas jest zbyt ciepło, możesz skorzystać z lodówki. Jednak krótkie okresy wyższego ciepła podczas transportu nie zaszkodzą prezerwatywie.

Więcej pytań dotyczących prezerwatyw Mister Size można znaleźć w naszym FAQ:

Mister Size
Więcej artykułów

Dobry seks nie musi być doskonały

Przeczytaj teraz

Pigułka - czy rzeczywiście jest to właściwy sposób na osiągnięcie równości w seksie?

Przeczytaj teraz

Prezerwatywy i lubrykant - aby seks był jak w zegarku

Przeczytaj teraz