Skip to main content

Nominalna szerokość prezerwatyw - co to dokładnie jest?

Prezerwatywy są dostępne w wielu różnych rozmiarach, które mogą się znacznie różnić w zależności od produktu i producenta. Aby mieć pewność, że prezerwatywa jest odpowiednio dopasowana, tj. nie jest zbyt duża ani zbyt mała, co zapewnia najlepsze odczucia i optymalne bezpieczeństwo, wszystkie prezerwatywy w Unii Europejskiej muszą podawać nominalną szerokość danej prezerwatywy na opakowaniu.

Jednak często pojawia się wiele pytań dotyczących szerokości nominalnej, ponieważ nie zawsze jest jasne, w jaki sposób szerokość nominalna odnosi się do rozmiaru penisa lub jak obliczyć odpowiedni rozmiar pre zerwatywy.

Poniżej postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące szerokości nominalnej, która jest również podawana na wielu opakowaniach jako szerokość nominalna lub szerokość standardowa.

Co to jest szerokość nominalna?

Szerokość nominalna prezerwatyw lub szerokość standardowa jest specyfikacją zgodną z międzynarodową normą dotyczącą prezerwatyw DIN EN ISO 4074 i dlatego jest jasno określona. Na opakowaniu prezerwatyw można znaleźć tę informację w milimetrach, np. dla rozmiaru Mister Size od 47 mm do 69 mm.

Ale co to dokładnie oznacza i jak jest mierzone? Czy jest to średnica, obwód czy promień prezerwatywy? Niestety nie ma na to żadnego wskazania, ale jest to połowa obwodu prezerwatywy w najwęższym miejscu.

Jeśli chcesz zmierzyć, możesz położyć prezerwatywę całkowicie płasko, a następnie określić szerokość w najwęższym miejscu, na przykład za pomocą linijki, i masz nominalną szerokość, ponieważ leżąc płasko masz dokładnie połowę obwodu prezerwatywy.

Najwęższy punkt ma oczywiście znaczenie tylko w przypadku prezerwatyw, które nie są cylindryczne, a zatem wszędzie mają taką samą szerokość. Oprócz większości prezerwatyw, które są cylindryczne, istnieją również prezerwatywy o wyprofilowanym kształcie, które są na przykład nieco węższe poniżej żołędzi.

Jak zmierzyć nominalną szerokość?

Jak wspomniano powyżej, nominalna szerokość to połowa obwodu w najwęższym miejscu. Najłatwiejszym sposobem pomiaru jest położenie prezerwatywy płasko i luźno, a następnie zmierzenie szerokości linijką.

Poniżej znajduje się zdjęcie ilustrujące sposób pomiaru nominalnej szerokości prezerwatywy. Połóż prezerwatywę możliwie płasko na linijce, a następnie odczytaj jej szerokość:

Jeśli podczas pomiaru szerokości wystąpi niewielkie odchylenie, nadal mieści się ono w normie. Zgodnie z normą ISO 4074 szerokość może różnić się o +/- 2 mm.

Dlaczego mierzy się połowę obwodu?

Nawet jeśli na początku pomiar dokładnie połowy obwodu może wydawać się mylący, jest to najprostsza i najbardziej przejrzysta metoda osiągnięcia porównywalności szerokości prezerwatyw. Zwykle jesteśmy przyzwyczajeni do mierzenia średnicy lub całego obwodu okrągłych przedmiotów, ale jest to często trudna i nieprecyzyjna procedura ze względu na elastyczny materiał prezerwatyw. Gdybyś na przykład zmierzył średnicę, prawdopodobnie otrzymałbyś inny wynik dla każdego pomiaru. Zobacz nasze zdjęcia:

Jak szerokie są standardowe prezerwatywy?

Większość standardowych prezerwatyw ma standardową szerokość od 52 do 54 mm, choć 54 mm to często dość duża szerokość. Prezerwatywy sprzedawane jako prezerwatywy XL lub XXL zwykle zaczynają się od nominalnej szerokości 56 mm. Szczególnie małe prezerwatywy są odpowiednio mniejsze niż 52 mm. W przypadku wielu marek prezerwatyw często można znaleźć normalną prezerwatywę i prezerwatywę XL, która jest tylko nieznacznie większa. Ponieważ jednak zarówno bezpieczeństwo, jak i odczucia podczas stosunku seksualnego cierpią z powodu niewłaściwego rozmiaru prezerwatywy, w Mister Size znajdziesz prezerwatywy o szerokości od 47 mm do 69 mm.

Gdzie mogę znaleźć nominalną szerokość na opakowaniu?

Na opakowaniach prezerwatyw zazwyczaj można znaleźć nominalną lub standardową szerokość w tekście z tyłu opakowania. W niektórych przypadkach na opakowaniu znajduje się również symbol z oznaczeniem szerokości.

Jak znaleźć odpowiedni rozmiar prezerwatywy?

Oczywiście trudno jest zmierzyć połowę obwodu penisa, tak jak w przypadku szerokości prezerwatywy, a prezerwatywa nie powinna być zbyt luźna. W Mister Size opracowaliśmy kilka prostych metod na znalezienie idealnego rozmiaru prezerwatywy. Możesz na przykład użyć naszej aplikacji do określenia rozmiaru pre zerwatywy (bez konieczności pobierania) lub zapoznać się z naszym artykułem na temat tego, jak określić odpowiedni rozmiar prezerwatywy w 4 prostych krokach.

Wnioski

Na pierwszy rzut oka nominalna szerokość prezerwatyw może wydawać się nieco myląca, ponieważ nie ma ona bezpośredniego związku z szerokością penisa. Jednak dzięki naszym prostym metodom pomiaru można łatwo znaleźć odpowiedni rozmiar prezerwatywy w dowolnym momencie. Rozmiar prezerwatywy jest taki sam jak nominalna szerokość, więc prezerwatywa w rozmiarze 53 ma nominalną szerokość 53 mm. Jeśli na przykład z przodu opakowania widnieje tylko rozmiar XL, wystarczy ponownie sprawdzić opakowanie, aby znaleźć również szerokość.

Mister Size
Więcej artykułów

Seks po raz pierwszy: Wskazówki i informacje, aby był piękny

Przeczytaj teraz

Czym jest wskaźnik Pearla i dlaczego prezerwatywy są dobre!

Przeczytaj teraz

Prawidłowe przechowywanie prezerwatyw

Przeczytaj teraz