Skip to main content

Światowy Dzień AIDS: Niewidoczne zagrożenie chorobami przenoszonymi drogą płciową

To cicha epidemia - takimi słowami Światowa Organizacja Zdrowia określa obecną liczbę przypadków zakażeń i chorób przenoszonych drogą płciową. Nie bezpodstawnie: Według Instytutu Roberta Kocha, każdego roku ponad pół miliona osób w Europie zostaje zarażonych chorobą przenoszoną drogą płciową, ale wiele z nich początkowo nie zdaje sobie sprawy z tego, że są zarażeni.

Niewidzialne zagrożenie

Powodem tego jest prosty fakt, że niektóre choroby przenoszone drogą płciową są początkowo bezobjawowe i dlatego mogą rozprzestrzeniać się niezauważone. Instytut Roberta Kocha podkreśla, że około 10% nowych zakażeń wirusem HIV pozostaje niewykrytych przez długi czas.

W zależności od choroby przenoszonej drogą płciową, infekcja może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak niepłodność, marskość wątroby i rak. Według Federalnego Centrum Edukacji Zdrowotnej potrzeba więcej edukacji, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób przenoszonych drogą płciową.

Ważne i słuszne: Światowy Dzień Walki z AIDS 1 grudnia

Światowy Dzień AIDS obchodzony 1 grudnia jest doskonałym przykładem skutecznej edukacji. Odkąd został ustanowiony przez WHO w 1988 roku, rządy, organizacje zdrowotne i pozarządowe na całym świecie wykorzystują ten dzień, aby zwrócić uwagę na problemy HIV/AIDS i okazać solidarność. Dzień ten promuje zrozumienie i wzmacnia środki zapobiegawcze. Oprócz regularnych badań, szczególnie podkreśla się znaczenie prezerwatyw jako skutecznego środka ochrony przed przenoszeniem wirusa HIV i innych infekcji przenoszonych drogą płciową.

Prezerwatywy mogą chronić

Mechanizm ochronny prezerwatyw jest równie prosty, co genialny: prezerwatywy tworzą barierę między płynami ustrojowymi, które mogą przenosić choroby przenoszone drogą płciową. Niezależnie od tego, czy chodzi o kiłę, rzeżączkę czy HIV - stosowanie prezerwatyw znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia. Chronią one nie tylko przed poważnymi problemami zdrowotnymi, ale także przed stresem emocjonalnym, który może towarzyszyć diagnozie choroby przenoszonej drogą płciową.

Oprócz niezaprzeczalnych korzyści zdrowotnych, prezerwatywy są niezwykle przyjazne dla użytkownika. Są łatwo dostępne, bez recepty i nie wymagają skomplikowanej aplikacji. W świecie antykoncepcji prezerwatywy są najlepszym rozwiązaniem pośrednim, zapewniającym zarówno bezpieczeństwo, jak i intymność.

Chociaż według najnowszych danych prezerwatywy są najczęściej stosowanym środkiem antykoncepcyjnym w Niemczech, obecny wskaźnik stosowania wynosi zaledwie 53%, co pozostawia miejsce na dalszy wzrost.

Dlaczego wiele osób nie używa prezerwatyw

Problem: Pomimo swoich zalet, prezerwatywy nadal spotykają się z zastrzeżeniami w społeczeństwie, szczególnie w odniesieniu do ich postrzeganego wizerunku zabijającego pożądanie. Niektórzy mężczyźni skarżą się nawet na problemy z erekcją. Zwykle nie są to wymówki, ponieważ kilka badań pokazuje, że około 50% mężczyzn uważa, że prezerwatywy o standardowym rozmiarze nie pasują, tj. są za duże lub za małe.

Jeśli są zbyt luźne (dotyczy około 10%), mogą się zsunąć lub przeciekać po wytrysku. Jeśli są zbyt ciasne (dotyczy około 40%), trudno je rozwinąć, powodują drętwienie i mogą łatwiej pękać. Oznacza to, że źle dopasowana prezerwatywa nie tylko upośledza odczuwanie przyjemności, ale także bezpieczną ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

MISTER SIZE: 7 rozmiarów dla większego bezpieczeństwa i prawdziwych doznań

Aby sprostać temu wyzwaniu, MISTER SIZE oferuje wybór prezerwatyw w siedmiu różnych rozmiarach, wraz z kilkoma metodami pomiaru w celu określenia właściwego rozmiaru. Nasza aplikacja ułatwia oszacowanie idealnego rozmiaru bez pobierania lub rejestracji, pomagając połączyć przyjemne chwile ze skuteczną antykoncepcją. MISTER SIZE jest również aktywnie zaangażowany we współpracę z organizacjami społecznymi, takimi jak ProFamilia i AIDS-Hilfe, aby jeszcze bardziej ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób przenoszonych drogą płciową, polecając prezerwatywy, które pasują i są odpowiednie.

Mister Size
Więcej artykułów

Jak chronić się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową?

Przeczytaj teraz

Metody antykoncepcyjne dla mężczyzn: te nowe i stare są dostępne

Przeczytaj teraz

Jak zwiększyć potencję u mężczyzny?

Przeczytaj teraz