Skip to main content

Piercing intymny i bezpieczny seks z prezerwatywami - czy to możliwe?

Dowiedz się, co powinnaś wiedzieć, aby móc bezpiecznie stosować antykoncepcję przy biżuterii intymnej i zawsze być chronioną w najlepszy możliwy sposób.

Starannie rozważ decyzję o piercingu

Jak zawsze, pomyśl zanim zaczniesz działać, co w tym przypadku oznacza uzyskanie piercingu. Według badań piercing intymny zwiększa poczucie własnej wartości i podobno poprawia życie seksualne, a biżuteria intymna przyciąga wzrok wielu osób. Jest to jeden z powodów, dla których wiele osób uważa biżuterię intymną za tak atrakcyjną i ma ozdobione sutki, łechtaczkę, wargi sromowe, penisa czy mosznę. Stosuje się wiele różnych materiałów, ale najczęściej są to metalowe korki, pierścienie lub pręty. Jeśli uprawiasz więcej seksu oralnego, powinnaś również mieć świadomość, że przekłucie języka lub wargi również może mieć wpływ.

Jeśli chcesz mieć jeden z tych intymnych części ciała ozdobione, należy nie tylko poinformować się z wyprzedzeniem o różnych metodach piercing i odmian, ale także o konsekwencjach i ryzyku dla Ciebie osobiście i dla bezpiecznego seksualności.

Zwiększone ryzyko infekcji

Niektóre kolczyki, takie jak kolczyk w mosznie (hafada), zwiększają ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ten rodzaj piercingu tworzy nowy otwór w okolicy intymnej, który nie może być chroniony prezerwatywą. Dlatego zalecana jest ostrożność, a przed stosunkiem seksualnym konieczne może być pokrycie piercingu specjalnym plastrem.

Właściwy wybór biżuterii intymnej

Powinno być jasne, że prezerwatywy są wrażliwe na metal lub ostre przedmioty. Należy więc bardzo uważać na kolczyki intymne, żadna prezerwatywa nie zagwarantuje ochrony. Najlepiej jest zdjąć biżuterię przed stosunkiem seksualnym, zwłaszcza jeśli twój piercing ma następujące cechy:

  • kątowy
  • wskazany
  • ostry
  • surowy

Jeśli piercing jest gładki i okrągły, może nadal działać całkiem dobrze, ale nadal istnieje zwiększone ryzyko rozdarcia prezerwatywy. Trzeba więc samemu rozważyć ryzyko.

Zasadniczo obowiązuje następująca zasada: decydujący jest wybór Twojej intymnej biżuterii i Twoja osobista gotowość do podjęcia ryzyka. Owszem, seks z piercingiem intymnym i prezerwatywami jest możliwy, ale nie ma gwarancji pełnego bezpieczeństwa.

Mister Size
Więcej artykułów

Dobry seks nie musi być doskonały

Przeczytaj teraz

Pigułka - czy rzeczywiście równouprawnienie podczas seksu?

Przeczytaj teraz

Prezerwatywy i lubrykant: dzięki temu seks jest jak w zegarku

Przeczytaj teraz