Skip to main content

Prezerwatywy w związku - zabójca pożądania czy niezbędnik?

Może wiesz, jak to jest: po pracowitym dniu dochodzisz w końcu do momentu, w którym możesz na chwilę zostawić codzienność za sobą. Zbliżacie się do siebie - może nawet zrobiło się trochę romantycznie przy świecach i muzyce. (Albo cokolwiek, co wprawi Cię w dobry nastrój.) Wszystko jest przyjemne, z tym wyczekiwanym mrowieniem. I z psotnym spojrzeniem można by teraz przejść do gorącej części wieczoru... gdyby nie ta irytująca przerwa na założenie prezerwatywy ....

Prezerwatywy są powszechnie uważane za środek zabijający pożądanie. Również, a nawet zwłaszcza w związkach, gdzie obawa przed zakażeniem w pewnym momencie mija i rolę odgrywa jedynie antykoncepcja. Dlaczego więc nie zrezygnować z nich, aby uczynić seks przyjemniejszym? To proste: ponieważ często istnieją dobre powody, dla których warto mieć prezerwatywy na uwadze. A seks z prezerwatywą może być równie wspaniały, jeśli robi się to dobrze. Więcej informacji można znaleźć tutaj, poświęcając zaledwie kilka minut na lekturę:

Kiedy prezerwatywy są przydatne w związku?

Oczywiście zwykle łatwiej i przyjemniej jest bez prezerwatywy, jeśli nie ma powodu, by jej używać. Jednak w wielu sytuacjach prezerwatywy naprawdę mają sens i są najlepszą alternatywą. Na przykład w czterech poniższych przypadkach:

Jeśli chcesz uniknąć stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Jeśli ona przyjmuje pigułki lub inne hormonalne środki antykoncepcyjne, prezerwatywy oczywiście nie są potrzebne - chyba że chcesz zachować bezpieczeństwo. Istnieją jednak dobre powody, aby całkowicie unikać hormonów. W przypadku wielu kobiet pigułka prędzej czy później wywołuje silne skutki uboczne, a ochota na seks może również znacznie się zmniejszyć. W takich przypadkach prezerwatywy są doskonałym sposobem na ponowne cieszenie się wspólnie spędzonymi chwilami. Są one najlepszym sposobem na wzięcie odpowiedzialności za antykoncepcję jako zespół. (Nawiasem mówiąc, działa to także w połączeniu z programem NFP. Prezerwatywy można wtedy odłożyć na bok, przynajmniej na jakiś czas).

Ochrona przed chorobami

Jeśli chcesz się zabezpieczyć przed chorobami, prezerwatywy zapewniają zdecydowanie najlepszą ochronę. Dotyczy to wielu chorób przenoszonych drogą płciową, ale także infekcji pęcherza moczowego lub prostaty, aby nie zarażać się nawzajem.

Podczas seksu analnego

Jeśli uprawiasz seks analny, nie zapomnij założyć prezerwatywy. W przeciwnym razie może to być dość nieprzyjemne dla mężczyzny, jeśli bakterie dostaną się do cewki moczowej i doprowadzą do zakażenia pęcherza moczowego i/lub prostaty. Trudno więc o lepszy powód do stosowania prezerwatyw w związku.

Jeśli nie chcesz się "wygłupiać".

Prezerwatywy mają ogromną zaletę, o której często się zapomina: Dzięki nim seks jest o wiele "czystszy". Jeśli więc chcesz oszczędzić nową sofę lub fotele samochodowe, najlepszym sposobem jest użycie prezerwatywy. Oczywiście dotyczy to również sytuacji, w której nagle nabierzesz ochoty na seks na świeżym powietrzu, gdy będziesz w ruchu.

Czułam się tak, jakbym nie miała na sobie prezerwatywy

Zamów pakiet do degustacji

Dlaczego nie powinieneś nagle przestać używać prezerwatyw w swoim związku

W związkach często zdarza się, że w pewnym momencie po prostu zostawiamy prezerwatywy. W końcu znamy się już dużo lepiej, a obawy o choroby itp. szybko zniknęły. Ale uwaga: to, że sobie ufacie, nie oznacza automatycznie, że jesteście bezpieczni. Dlatego dla pewności najlepiej jest wykonać wspólnie test (np. na HIV). Wtedy oboje będziecie mieli lepsze samopoczucie i będziecie mogli zdecydować, czy chcecie używać prezerwatyw z innych powodów, czy nie.

Czy prezerwatywy naprawdę zabijają pożądanie?

Czy prezerwatywy naprawdę zabijają pożądanie? Każdy, kto kiedykolwiek miał złe doświadczenia z prezerwatywami, oczywiście natychmiast powie: Tak, zdecydowanie! Ale zaraz, zaraz: w większości przypadków to nie prezerwatywa jest zabójcą pożądania, tylko robi się z niej straszaka, podczas gdy przyczyny leżą gdzie indziej. Trzy największe czynniki zabijające pożądanie to:

1. prezerwatywa nie pasuje. Jeśli prezerwatywa jest za mała lub za duża, zakładając ją szybko, czujesz się tak, jakbyś próbował przeciągnąć nitkę przez ucho igły, mając na rękach rękawiczki. Nic dziwnego, że gorące uczucia szybko minęły. Upewnij się więc, że kupujesz prezerwatywy w odpowiednim rozmiarze. Najlepszym sposobem jest wcześniejsze dokonanie pomiarów i/lub zamówienie odpowiedniego opakowania próbnego.

2. niewłaściwa technika zakładania prezerwatywy Bądźmy szczerzy: kto z nas tak naprawdę nauczył się na lekcjach wychowania seksualnego, jak zakładać prezerwatywę perfekcyjną techniką? Jest to jedna z tych rzeczy, których nigdy nie nauczono nas w odpowiedni sposób. Dlatego to zupełnie normalne, że technika osobista może być nieco niedoskonała, a niesławna "chwila na prezerwatywę" może stać się irytującym przerywnikiem. Ale nie martw się: na naszym blogu znajdziesz szczegółowe instrukcje i ciekawe wskazówki. A przy odpowiednim rozmiarze jest to naprawdę dość łatwe i można to zrobić w kilka sekund.

3. Twoja głowa przechowuje prezerwatywę jako środek zabijający pożądanie. Nasz umysł odgrywa dużą rolę w seksie, a negatywne myśli mogą zepsuć najlepsze chwile. Dlatego ważne jest, aby samemu zdecydować, czy coś jest dobre, czy złe. Zamiast postrzegać prezerwatywę jako zabójcę przyjemności, pomyśl o niej jako o narzędziu, które daje poczucie bezpieczeństwa. A wraz z tym możliwość całkowitego oddania się w trakcie seksu. W ten sposób zakładanie go staje się czymś pięknym, co raczej zwiększa przyjemność.

Po wyeliminowaniu tych trzech czynników zabijających pożądanie prezerwatywa szybko stanie się naturalnym towarzyszem życia seksualnego. Po pewnym czasie prawdopodobnie prawie jej nie zauważysz - ponieważ właściwa prezerwatywa jest idealnie dopasowana i prawie niewidoczna, chyba że się na niej skupisz. A małe przerwy wkrótce przestaną być odczuwane jako przerwy. Czuje się, że to moment, w którym ma być jeszcze bardziej intensywnie ;-)

Ciesz się seksem na całego - także i przede wszystkim z prezerwatywą

Jak widać, prezerwatywy nie są zabójcami przyjemności, za które są często uważane. Wręcz przeciwnie, dzięki nim seks staje się jeszcze lepszy i łatwiejszy, jeśli używa się ich we właściwy sposób. Dlatego zdecyduj, czy chcesz używać prezerwatyw w swoim związku i z jakich powodów. A potem niech się rozkręca! Można pójść o krok dalej i uczynić zakładanie prezerwatywy wspólnym rytuałem. Celebrujcie tę chwilę i wykorzystajcie ją, aby się nawzajem rozpalić. Na przykład, zakładając prezerwatywę w uwodzicielski sposób - może nawet ustami. Zobaczysz: Dzięki pozytywnemu nastawieniu seks z prezerwatywą będzie w przyszłości o wiele przyjemniejszy!

 

Mister Size
Więcej artykułów

Dobry seks nie musi być doskonały

Przeczytaj teraz

Pigułka - czy rzeczywiście równouprawnienie podczas seksu?

Przeczytaj teraz

Prezerwatywy i lubrykant: dzięki temu seks jest jak w zegarku

Przeczytaj teraz