Skip to main content

Międzynarodowy Dzień Kobiet: Czy twój partner nosi odpowiedni rozmiar prezerwatywy?

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest na całym świecie w środę 8 marca, aby uczcić społeczne, ekonomiczne, kulturalne i polityczne osiągnięcia kobiet. Z tej okazji zastanawialiśmy się, w jaki sposób Ty, jako kobieta, możesz przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem seksualnym, jeśli chodzi o seks i antykoncepcję. Jednym z tych sposobów jest upewnienie się, że Twój partner nosi prezerwatywy w odpowiednim rozmiarze, aby uprawiać bezpieczniejszy seks.

Nie kupilibyśmy nowej pary butów bez przymierzenia ich, ale wiele osób po prostu zgaduje swój rozmiar prezerwatywy i często nosi niewłaściwy rozmiar, który jest albo za duży, albo czuje się zbyt ciasno, co może prowadzić do ryzyka zakażeń przenoszonych drogą płciową, HIV lub ciąży.

Dlaczego ważne jest, aby kobiety miały odpowiedni rozmiar prezerwatywy również dla mężczyzn?

Czy kiedykolwiek przeszedłeś w dół korytarza w supermarkecie lub drogerii z prezerwatywami, lub kupiłeś prezerwatywy online i po prostu wybrałeś pierwszy, który zobaczyłeś? Bez naprawdę zadając sobie pytanie, czy pasuje do twojego partnera? - Wtedy nie jesteś sam.

Ale jeśli podejmujesz ryzyko podczas używania prezerwatyw, ryzykujesz również swoje zdrowie seksualne. Prezerwatywa działa jako fizyczna bariera między penisem a pochwą, zapobiegając transferowi płynu seksualnego. Jeśli więc Twój partner nie nosi prezerwatywy w odpowiednim rozmiarze, może to oznaczać, że prezerwatywa Twojego partnera jest albo za duża i może się zsunąć, albo że zbyt ciasna prezerwatywa może pęknąć, narażając Cię nie tylko na infekcje przenoszone drogą płciową i HIV, ale także na ciążę. Jeśli twój partner nie nosi prezerwatywy o odpowiednim rozmiarze, może czuć się niekomfortowo i zmniejszyć wrażliwość, co sprawia, że nie czują się komfortowo podczas stosunku, co z kolei może wpłynąć na twoje życie miłosne.

Tak więc, nie tylko w tegorocznym Międzynarodowym Dniu Kobiet, upewnij się, że twój partner nosi prezerwatywę o odpowiednim rozmiarze, aby seks był nie tylko przyjemniejszy, ale także bezpieczniejszy.

Czy prezerwatywy powinny być trudne do założenia?

Nie. Prezerwatywy nigdy nie powinny być trudne do założenia. Jeśli prezerwatywę trudno się zakłada lub jest ona zbyt ciasna, oznacza to, że nosi się niewłaściwy rozmiar, co zwiększa ryzyko jej pęknięcia lub zsunięcia się podczas stosunku. Prezerwatywy powinny być wygodne, ale bezpieczne - jeśli Ty lub Twój partner czujecie, że prezerwatywa jest zbyt ciasna, być może trzeba będzie zwiększyć rozmiar. Aby uprawiać bezpieczny seks, ważne jest, aby używać właściwego rozmiaru prezerwatywy.

Skąd mam wiedzieć, jaki rozmiar prezerwatywy kupić?

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy nosisz właściwy rozmiar prezerwatywy, jest zmierzenie szerokości swojego wzwiedzionego penisa. Długość penisa nie jest zwykle ważna, ponieważ prezerwatywa może być elastycznie rozwijana na długość, aby pokryć całego penisa. Szerokość wpływa na to, jak dobrze prezerwatywa trzyma się, abyś ty i twój partner mogli praktykować bezpieczny seks.

Teraz, w Międzynarodowym Dniu Kobiet, użyj jednego z tych różnych sposobów, aby zmierzyć penisa swojego partnera:

  1. Określ rozmiar prezerwatywy w łatwy sposób dzięki naszej aplikacji do mierzenia.
  2. Wydrukuj naszą poręczną miarkę PDF - po prostu wydrukuj ją i zmierz bezpośrednio penisa swojego partnera.
  3. Zamów praktyczny Condom Sizer bezpośrednio do domu.
  4. Możesz też zrobić to w staroświecki sposób i użyć linijki lub taśmy mierniczej. Aby zmierzyć szerokość, owiń taśmę mierniczą wokół wzwiedzionego penisa partnera, aby uzyskać obwód penisa w mm. Następnie możesz przeliczyć to na rozmiar prezerwatywy, korzystając z naszej tabeli rozmiarów. Wystarczy zmierzyć średnicę za pomocą linijki, a następnie spojrzeć na odpowiednie miejsce w tabeli.

Podobnie jak w przypadku nowej pary butów, powinieneś wypróbować kilka prezerwatyw, aby znaleźć idealne dopasowanie. Na przykład dzięki naszym zestawom testowym można zacząć od zamówienia jednego opakowania trzech sztuk i sprawdzić, która prezerwatywa jest najwygodniejsza.

Jak rozmawiać z partnerem o bezpiecznym seksie

Wiemy, że czasami rozmowa z partnerem o bezpiecznym seksie może wydawać się trudna, ale jest to ważna rozmowa, aby upewnić się, że Ty i Twój partner jesteście chronieni przed zakażeniami przenoszonymi drogą płciową, HIV i ryzykiem ciąży. Oto trzy sposoby, w jakie możesz porozmawiać ze swoim partnerem o bezpiecznym seksie w Międzynarodowy Dzień Kobiet:

  1. Upewnij się, że rozmowa odbywa się w odpowiednim czasie i miejscu - bez rozproszeń i przerw.
  2. Bądźcie ze sobą szczerzy - rozmawiajcie otwarcie ze swoim partnerem o swoich obawach, historii seksualnej lub ryzyku, które podjęliście w przeszłości. To nie tylko zwiększa emocjonalne połączenie i intymność, ale także sprawia, że oboje czujecie się bardziej zrelaksowani podczas seksu.
  3. Porozmawiaj o różnych metodach antykoncepcyjnych. Istnieje wiele różnych metod, które możesz wypróbować - ale prezerwatywy zapewniają podwójną ochronę, co oznacza, że jesteś chroniony zarówno przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową, jak i przed ciążą.

Mister Size
Więcej artykułów

Dobry seks nie musi być doskonały

Przeczytaj teraz

Pigułka - czy rzeczywiście równouprawnienie podczas seksu?

Przeczytaj teraz

Prezerwatywy i lubrykant: dzięki temu seks jest jak w zegarku

Przeczytaj teraz