Skip to main content

Dobry seks nie musi być doskonały

pięć pomysłów na spełnione życie miłosne

Seks to wspaniała rzecz - jeśli nie najpiękniejsza na świecie. Dzięki temu mamy chwilę wytchnienia od codzienności i przez kilka chwil możemy w pełni zanurzyć się w przyjemnych uczuciach. Dobry seks zbliża nas trochę do osoby, z którą spędzamy te chwile razem. Wywołuje w nas małe dreszcze szczęścia, które czasami trwają dość długo i dodają nam sił do kolejnych zadań. Ale co właściwie decyduje o dobrym seksie? Co możemy zrobić, aby było naprawdę tak cudownie, jak w naszej wyobraźni i na tych wszystkich romantycznych filmach? Ponieważ czasami nie wszystko układa się tak, jak byśmy chcieli. A niesatysfakcjonujące życie seksualne może szybko stać się wyzwaniem dla związku. Jak można tego uniknąć? Życzymy Ci tych zmysłowych chwil, które sprawią, że zatańczysz w środku. Dlatego mamy dla Ciebie pięć kroków, które to umożliwią:

Krok 1

Uwolnij się od presji osiągnięć i perfekcjonizmu! Dobry seks może być po prostu ...

Prawdopodobnie już tego doświadczyłeś, a może nawet widziałeś to w filmie "Jak poznałem waszą matkę": Tygodniami i w najdrobniejszych szczegółach planujesz idealnego Sylwestra - a potem znowu wszystko idzie nie tak i wieczór zmienia się z kiepskiego w totalną katastrofę. Powód jest stosunkowo prosty: na przeszkodzie staje własna perfekcja. Im bardziej szczegółowo coś planujesz i im większe masz oczekiwania, tym większa szansa, że coś nie pójdzie tak, jak trzeba, i że będziesz się z tym źle czuł. Ty też jesteś spięty. A kiedy jest się spiętym, o wiele łatwiej jest popełniać błędy. Uwolnij się od tych rzeczy i przyjmij bardziej zrelaksowane podejście - zwłaszcza jeśli chodzi o seks. Twoje życie miłosne to nie zawody, nie musisz nikomu niczego udowadniać. Odnosi się to do siebie nawzajem, a także do was jako pary wobec innych. Nie ma żadnych reguł dotyczących tego, jak dobry musi być seks. Nie ma też reguły, jak często uprawiać seks jako szczęśliwa para. Nie porównujcie się z innymi, ale raczej skupcie się na sobie. Zawsze możesz robić to, co sprawia, że czujesz się dobrze. Bez presji oczekiwań zazwyczaj wszystko okazuje się o wiele lepsze, niż można by sobie wyobrazić.

Krok 2

Zaangażuj się w sytuację - i pozostań spontaniczny.

Pierwszy krok idzie w parze z gotowością do zaangażowania się w sytuację w sposób całkowicie bezstronny. Może pierwotnie wyobrażałeś sobie coś zupełnie innego lub nagle wydarzyło się coś, czego się nie spodziewałeś. Czy to coś złego? Wręcz przeciwnie: nieprzewidziane chwile dają nam szansę na nowe, często bardzo ekscytujące doświadczenia - jeśli tylko nie staniemy im na drodze. Na przykład dobrze zaplanowany masaż może nagle zamienić się w gorącą przygodę miłosną. Albo planowany cotygodniowy seks może zamienić się w przytulny wieczór z pieszczotami, co na swój sposób jest co najmniej równie miłe. Może nagle dopada was zmęczenie i zamiast oczekiwanego punktu kulminacyjnego zasypiacie spleceni ze sobą. Czy naprawdę chcesz się z tego powodu gniewać? A może wolisz dzielić te wyjątkowe chwile ze sobą? Może Twój ukochany zaskoczy Cię czymś nowym - i niespodziewanie będziecie mieć najlepszy seks w życiu. Zawsze dawaj szansę wydarzeniom, angażuj się w sytuację i bądź spontaniczny. Jest to najlepszy warunek wspaniałego seksu, o ile nie narusza się swoich zasad ani nie krzywdzi innych.

Krok 3

Bądź otwarty i miej trochę odwagi, aby eksperymentować.

Ludzie są stworzeni z przyzwyczajenia. Mamy tendencję do robienia ciągle tych samych rzeczy w ten sam sposób i nie zmieniamy zbyt wiele, dopóki to działa. Ale to często prowadzi do tego, że z czasem rzeczy tracą swój urok. W przypadku seksu tego rodzaju nawyk szybko staje się zabójcą przyjemności. Dlatego dobrze jest być trochę bardziej otwartym i spróbować czegoś nowego. Oczywiście nie oznacza to, że trzeba codziennie wypróbowywać nową pozycję. Wystarczy podejść do chwil spędzonych razem ze świeżym spojrzeniem: zamiast znanej rutyny odkryć drugie ciało w nowy sposób, zmienić sposób dotykania, może nawet użyć stołu kuchennego zamiast łóżka czy kanapy. Jeśli zauważycie, że oboje zaczynacie nieco bardziej eksperymentować, świetnym dodatkiem mogą być również zabawki erotyczne. Jest tak wiele możliwości - a małe wspólne przygody wzmacniają więzi. Dotyczy to nie tylko seksu, ale także wielu innych dziedzin życia.

Krok 4

Dobry seks to także rozmowa - mówcie więc o swoich przemyśleniach, doświadczeniach i pragnieniach.

Dla wielu ludzi seks jest niestety nadal tematem tabu, o którym rzadko się mówi. Ale skąd będziesz wiedzieć, co lubi Twój partner, jeśli nie będziecie o tym rozmawiać? Otwartość może być tu niezwykle atrakcyjna. Bo dobry seks jest możliwy przede wszystkim wtedy, gdy znasz swoje pragnienia i wiesz, co tak naprawdę kręci drugą osobę. W połączeniu z otwartością i odrobiną eksperymentów otwierają się przed Tobą doświadczenia, o których wcześniej mogłeś tylko marzyć. Czasami to właśnie małe rzeczy robią ogromną różnicę. Dlatego rozmawiajcie ze sobą - warto! Przy okazji, dotyczy to także momentów w środku: dawajcie sobie nawzajem wskazówki i pokazujcie, kiedy coś Was szczególnie podnieca. Można to robić za pomocą słów, ale także za pomocą gestów, ekspresyjnego oddechu lub jęków. Zwłaszcza mężczyźni na początku mają z tym trudności, ale efekt jest tym bardziej godny uwagi.

Krok 5

Stwórzcie najlepsze warunki do wspólnego wyłączania się.

Wyobraź sobie, że jesteś na haju emocji i nagle dzwoni telefon. Albo zmieniasz pozycję i nagle lampa sufitowa oślepia Cię w wyjątkowo irytujący sposób lub przepełniony kosz na śmieci patrzy na Ciebie tępym wzrokiem. Aby nie stracić chęci do działania z powodu takich przeszkadzających czynników, należy zawczasu stworzyć odpowiednią atmosferę: przyjemne oświetlenie (np. świece), nastrojowa muzyka i jak najmniej miejsca na wszelkiego rodzaju zakłócenia. Sam wiesz najlepiej, co jest dla Ciebie dobre - zaprojektuj więc sytuację tak, jak Ci się podoba. Oczywiście bez wspomnianego wcześniej perfekcjonizmu. Również w przypadku szybkiego ruchu sprawy mogą potoczyć się inaczej. Tylko w taki sposób, abyście mogli się ze sobą związać i czerpać z tego radość. To samo dotyczy twojego umysłu: jak możesz uprawiać dobry seks, jeśli twoje myśli wciąż zaprzątnięte są listą rzeczy do zrobienia lub zbliżającym się egzaminem? Znajdźcie przestrzeń dla siebie nawzajem i uwolnijcie swoje umysły od innych spraw. W końcu można się tym zająć później. Możecie też poczekać z uprawianiem miłości do czasu wykonania tych zadań. Najlepiej jest wcześniej wyjaśnić, co jest ważne dla samego seksu. Jeśli bowiem w trakcie kochania się będziecie musieli omawiać kwestie antykoncepcji lub spędzać kilka minut na szukaniu prezerwatyw, prawdopodobnie sprawa zostanie załatwiona od razu albo późniejszy seks będzie co najwyżej w porządku. Jeśli zamiast tego założysz właściwą prezerwatywę, płynnie przejdziesz od gry wstępnej do fazy gorącej i będziesz mógł całkowicie się wyluzować. Przy okazji możecie też w zabawny sposób podejść do zakładania prezerwatywy i zrobić z tego wspólny rytuał. Zamiast irytującej przerwy, jeszcze bardziej podgrzejesz swoje pragnienie. Po prostu spróbuj.

A teraz? - Ciesz się chwilą, uprawiając wspaniały seks.

Dzięki naszym pięciu krokom stworzycie najlepsze warunki do wspaniałego seksu - zacznijcie więc od razu i cieszcie się wspólnym czasem. Jeśli chodzi o antykoncepcję, możesz oczywiście liczyć na MISTER SIZE. Dlaczego tak się dzieje, można dowiedzieć się tutaj:

A jeśli masz jakieś inne dobre pomysły, podziel się nimi z nami. Wystarczy napisać do nas komentarz lub wiadomość. Czekamy na to z niecierpliwością.

Mister Size
Więcej artykułów

Prawidłowe zakładanie prezerwatywy - jak to robić, aby nie było to denerwujące

Przeczytaj teraz

Przyjaźń+, mingles, otwarty związek i poligamia - o co chodzi we współczesnych modelach związków?

Przeczytaj teraz

Nieważne jak duży czy mały - kocham swojego penisa

Przeczytaj teraz