Skip to main content

Jeden jak żaden - o co chodzi z różnymi kształtami penisa

Każdy człowiek jest inny. Widać to nie tylko na ulicy, ale także w łóżku. Mianowicie wtedy, gdy mężczyzna zdejmuje ubranie i ujawnia, jak zbudowany jest jego najlepszy element. Albo mówiąc inaczej: jaki ma kształt penisa. Ponieważ niektórzy uważają, że można z nich wyczytać nie tylko zachowanie podczas seksu, ale także wyciągnąć wnioski na temat charakteru. Przejdźmy więc od razu do rzeczy: czy to naprawdę prawda? A jakie kształty penisa są w ogóle dostępne?

Jakie są kształty penisa? I co one oznaczają?

To, jak nazywane są różne kształty penisa, zależy zawsze w pewnym stopniu od tego, kogo pytasz. W swojej "Księdze penisa" belgijska psycholog i badaczka seksu Goedele Liekens rozróżnia cztery kształty - i ma konkretne wyobrażenie o typie mężczyzny, który się za nimi kryje:

Mała, ale sprytna: "strzała" - zwana również "Dietrich".

Liekens nazywa "strzałką" penisa, który jest raczej mały i cienki oraz ma jędrne, gładkie jądra. Inni nazywają ten kształt "Dietrich", co w rzeczywistości pasuje znacznie lepiej. Ponieważ mniejszy rozmiar nie wywołuje może takiego efektu "wow" jak duży penis, ale daje pewne możliwości podczas seksu.

O mężczyźnie o takim kształcie penisa mówi się, że jest dobrym kochankiem - między innymi dlatego, że z mniejszym penisem prawdopodobnie wkładasz w to więcej wysiłku i jesteś bardziej skłonny do eksperymentów, aby sprawić swojej partnerce prawdziwą przyjemność. Ponadto mężczyźni spod znaku "strzały" są uważani za wrażliwych i dobrych słuchaczy.

Idealne do łóżka: "włócznia" lub "wiertło".

Mężczyźni uzbrojeni we włócznię, z długim, dobrze wyproporcjonowanym penisem i napiętymi jądrami, robią dobre wrażenie tylko wizualnie i raczej rzadko wzbudzają uczucie: "Ale mógłby być dłuższy...". Często włócznia ma krzywiznę w lewo lub w prawo - ale potrafi to sprytnie wykorzystać.

Jest więc idealny do łóżka, ale do długotrwałego związku "włócznia" lub "wiertło" są uważane za nieodpowiednie. Dzięki swojemu wyposażeniu ma łatwą grę - i dlatego raczej trudno jest mu się zaangażować, a potem pozostać wiernym. A szkoda, bo w przeciwnym razie jest to idealny towarzysz wszystkiego, co sprawia przyjemność.

Duży i wytrwały: pałka

Klub" to kształt penisa, który wywołuje efekt "wow", ponieważ jest znacznie dłuższy i grubszy niż wszystkie pozostałe. Jego nosiciel jest uważany za osobę niezwykle wytrwałą i lubiącą mieć przewagę - zarówno w łóżku, jak i w związku w ogóle. W zamian za to jest wiernym towarzyszem, potrafi zadbać o dom, a nawet podobno dobrze tańczy. Rozmiar intymnych części ciała ma jednak jedną wadę: mężczyzna musi na nie bardziej uważać, aby przyjemność nie zamieniła się w ból. Dotyczy to w szczególności seksu analnego.

Szczęśliwy chwyt za coś twardego: kamień młyński

Kamień młyński" lub "kowadło" jest nieco grubszy niż kij, ale znacznie krótszy i wsparty na dość dużych jądrach. Człowiek, który za tym stoi, ma być absolutnym wybawieniem dla długotrwałych związków i małżeństw - ponieważ stawia rodzinę na pierwszym miejscu i dba o osoby bliskie swojemu sercu. Dotyczy to również łóżka, w którym podobno jest bardzo uważnym i kreatywnym kochankiem. Jest to więc idealny wybór dla osób żyjących w przyziemnych warunkach.

A co, jeśli penis wygląda inaczej?

Oczywiście, te cztery kształty penisa to tylko jeden ze sposobów opisania najlepszego egzemplarza we wszystkich jego odmianach. Nie są one również wystarczające, aby odpowiednio opisać różnorodność poza talią. Albo mówiąc inaczej: nie można po prostu zaszufladkować penisa (bo to by bolało). Ale nadal istnieją dwie podstawowe cechy, o których częściej myślą sami mężczyźni:

Który jest lepszy - prosty czy zakrzywiony?

Dla niektórych najlepsza część penisa jest prosta jak kość w kierunku partnerki, dla innych może być wygięta w lewo lub w prawo. Jeśli Twój penis się wygina, nie myśl o tym metaforycznie i nie martw się - około połowa mężczyzn ma penisa wygiętego w jedną stronę. Jest to więc zupełnie normalne i może być nawet całkiem praktyczne: Ponieważ przy odpowiedniej pozycji krzywizna jest idealna do dotarcia do punktu G. Wypróbuj go więc i ciesz się dobrym samopoczuciem!

Przy okazji, istnieje bardzo prosta przyczyna powstawania krzywizny: w penisie znajdują się trzy duże tkanki erekcyjne, które są pompowane krwią, gdy stajesz się twardy. Często po prostu nie są one tej samej długości, więc penis jest ciągnięty do tyłu po najkrótszej stronie i dlatego wygina się w jednym kierunku.

Obrzezany czy nieobrzezany?

O tym, czy ktoś jest obrzezany czy nieobrzezany, decydują zwykle rodzice - na przykład z powodów religijnych. Sam zazwyczaj nie masz na to wpływu. Oczywiście obrzezanie jest nadal możliwe w wieku dorosłym, ale mówi się, że jest dość niewygodne i po prostu nie jest konieczne. (Każdy, kto oglądał "Shameless", zapewne pamięta, przez co musiał przejść Carl...)

Wiele kobiet nie zwraca uwagi na to, czy penis jest obrzezany - pod warunkiem, że higiena ciała jest właściwa, a mężczyzna myje się również pod napletkiem. W przeciwnym razie obrzezany penis jest uważany za mniej wrażliwy - choć zdarzają się też doświadczenia przeciwne. W przypadku nieobrzezanego penisa należy odciągnąć napletek przed założeniem prezerwatywy. W przeciwnym razie jest tak, jak jest. Nie trzeba się o to martwić.

A teraz przejdźmy do konkretów: czy kształt penisa rzeczywiście ma aż tak duże znaczenie?

Oczywiście kształt penisa ma znaczenie - ale kształt i rozmiar nie decydują o tym, czy nasz seks jest dobry czy zły. Kształt penisa również nie mówi nic o charakterze - chyba że mężczyzna jest silnie opanowany przez zwątpienie w siebie lub zarozumiałość, co byłoby dość szkodliwe. Dlatego nie pozwól, aby to zbytnio na Ciebie wpłynęło. Jeśli tylko dobrze się dogadujecie i sprawiacie sobie nawzajem przyjemność podczas seksu, każdy kształt penisa jest idealny.

Jako mężczyzna powinieneś po prostu być tym, kim chcesz być - i przy odrobinie kreatywności wydobyć to, co najlepsze z kształtu swojego penisa. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pamiętaj: nie możemy wybierać naszych ciał - a narzekanie i wątpliwości w niczym nie pomagają, a jedynie stawiają w cieniu nasze mocne strony. Dlatego powinniśmy raczej doceniać to, co jest nam dane, a następnie jak najlepiej to wykorzystać. To zupełnie w porządku i ważne, aby móc powiedzieć: Kocham mojego penisa! Ponieważ przy odpowiednim nastawieniu można być dobrym kochankiem niezależnie od kształtu i rozmiaru.

Dlatego mam dla partnerów pewną radę: Nie przywiązuj zbyt dużej wagi do rozmiaru i kształtu i ciesz się swoim penisem, niezależnie od tego, jaki on jest. Jeśli chcesz czegoś innego, masz duży wybór odpowiednich towarzyszy zabaw wykonanych z silikonu. Bądź więc kreatywny, czy to z człowiekiem, czy z zabawką - warto!

Mister Size
Więcej artykułów

Dobry seks nie musi być doskonały

Przeczytaj teraz

Pigułka - czy rzeczywiście równouprawnienie podczas seksu?

Przeczytaj teraz

Prezerwatywy i lubrykant: dzięki temu seks jest jak w zegarku

Przeczytaj teraz